Skocz do zawartości

Problem ze sprzęgłem wibracje


mariush19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pacjent 1.4 TSI (CZDA) 150KM My2018
Mam chyba problem ze sprzęgłem a może poduszką pod akumulatorem. Praktycznie od zakupu 48kkm było, gdy się troszkę dynamiczniej ruszało, lub pod górkę to czuć było takie lekkie wibracje, w sumie można było się przyzwyczaić, przy lekkim ruszaniu i przy operowaniu na parkingu wszystko ok. Ostatnio po trasie (wawa-korki) zaczęło telepać silnikiem nawet przy ruszaniu na parkingu. Zacząłem szarpać silnikiem obserwować przy ruszaniu silnik, to tak jakby telepało bardziej na tej poduszce pod aku. Po paru dniach ustąpiło i znów drgania są
tylko przy mocniejszym ruszaniu. Reasumując, obecnie jest 72kkm sprzęgło chodzi lekko płynnie, biegi wskakują idealnie, przy ruszaniu takim z dodaniem gazu powyżej 2 tys też nic nie wibruje.
Sprzęgło bierze dość wysoko, w połowie a może troszkę ponad połowę, ale jest takie 0-1, tego półsprzęgła jest bardzo mało.
Może ten typa tak ma? Jak uwas bierze sprzęgło od samego dołu?
Wymienić poduszkę na początek czy zbierać na sprzęgło?
Aha tego terkotania wielokrotnie opisywanego na forach też nie ma, absolutna cisza.
Z góry dzięki za wszystkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2023 o 08:48, mariush19 napisał(a):

tak wiem,  od razu sprawdziłem po VIN zanim zacząłem się martwić, ślizgało się ok, ale jak brało wysoko nisko? też takie 0-1 było? wibracji żadnych nie było?

Brało w miarę normalnie od połowy do prawie całego odpuszczenia pedału. Obijałem bo potrafiło się śliznąć jak depnołem przy obrotach maksymalnego momentu.  U mnie wibracji żadnych nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team