Skocz do zawartości

Grzana przednia szyba - prośba o foto skrzynki bezpieczników/przekaźników pod maską


RUDiCK
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez rrobert,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Ze względu na uszkodzenie przedniej szyby w swojej Octavii III postanowiłem ja wymienić na podgrzewaną. Instalację chciałbym zrobić jak najbardziej zbliżoną do oryginału. Schematy mam, ale nie jestem w stanie z nich wywnioskować gdzie w skrzynce przekaźników/bezpieczników są oryginalnie zamontowane bezpieczniki i przekaźniki od tej instalacji. Według schematów instalacja składa się z dwóch przekaźników i dwóch bezpieczników 30A.

Prośba do osób którzy maja oryginalnie Octavie 3 z grzaną przednią szybą czy mogą zrobić wyraźne zdjęcie otwartej skrzynki bezpieczników/przekaźników pod maską - zaznaczona na zdjęciu, może uda mi się wywnioskować z tego które to. Ewentualnie czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć gdzie i jakie elementy mam zamontować.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

Skoda-Octavia-Mk3_5E-2013-2016_20180212051244394.jpg

octavia A7 pod maskaa.png

Edytowane przez RUDiCK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RUDiCK zmienił(a) tytuł na Grzana przednia szyba - prośba o foto skrzynki bezpieczników/przekaźników pod maską
W dniu 28.06.2023 o 16:32, rrobert napisał(a):

okładasz szybę czy co ?

Kupiłem i zamontowałem szybę orginalna z elementem grzejnym (spiralki wtopione w szybę) . Chcę to teraz wszystko podłączyć jak w orginale. Czyli wpiąć w orginalna skrzynkę bezpieczników. Zostaje mi jeszcze instalacja od czujnika zmierzchu/deszczu i lusterko fotochrom, ale to już sobie ogarnę (o ile uda mi się adaptacja czujnika). Na tą chwilę zależy mi bardziej na ogarnięciu grzania. A czujnikiem zajmę się kiedy go kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w oryginale  jeden przekaźnik jest przy bezpiecznikach wewnątrz auta a drugi w skrzynce.  robisz to tak oba dajesz w skrzynce w komorze. z BCM jeden jest zasilany masą a plus z bezpiecznika potem z zasilanie lewej strony szyby zasilany jest drogi przekaźnik który zasilany jest plusem a masa z budy. w skrzynce jest taka dziura i tam montowana jest podstawka pod przekaźniki  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2023 o 20:01, rrobert napisał(a):

w oryginale  jeden przekaźnik jest przy bezpiecznikach wewnątrz auta a drugi w skrzynce.  robisz to tak oba dajesz w skrzynce w komorze. z BCM jeden jest zasilany masą a plus z bezpiecznika potem z zasilanie lewej strony szyby zasilany jest drogi przekaźnik który zasilany jest plusem a masa z budy. w skrzynce jest taka dziura i tam montowana jest podstawka pod przekaźniki  

Dzięki rrobert myślałem że obydwa w orginale są w skrzynce pod maską. Podstawkę pod przekaźniki wiem, że muszę załatwić, dodatkowo druga pod bezpieczniki (bo u mnie brakuje obydwu), ale powiedz mi wiesz jakie te przekaźniki? Chodzi mi o ten numerek VAGowski na górze przekaznika, mają być takie same czy różne? Z tego co widzę to napewno jeden musi być ze stykami NC i NO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2023 o 12:01, RUDiCK napisał(a):

Witam wszystkich forumowiczów.

Ze względu na uszkodzenie przedniej szyby w swojej Octavii III postanowiłem ja wymienić na podgrzewaną. Instalację chciałbym zrobić jak najbardziej zbliżoną do oryginału. Schematy mam, ale nie jestem w stanie z nich wywnioskować gdzie w skrzynce przekaźników/bezpieczników są oryginalnie zamontowane bezpieczniki i przekaźniki od tej instalacji. Według schematów instalacja składa się z dwóch przekaźników i dwóch bezpieczników 30A.

Prośba do osób którzy maja oryginalnie Octavie 3 z grzaną przednią szybą czy mogą zrobić wyraźne zdjęcie otwartej skrzynki bezpieczników/przekaźników pod maską - zaznaczona na zdjęciu, może uda mi się wywnioskować z tego które to. Ewentualnie czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć gdzie i jakie elementy mam zamontować.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

Skoda-Octavia-Mk3_5E-2013-2016_20180212051244394.jpg

octavia A7 pod maskaa.png

Powinno pomóc w rozmyśleniachSkrzynka.thumb.jpg.429813667ad7e5c658ae97c673e06470.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2023 o 13:37, Bandini napisał(a):

Powinno pomóc w rozmyśleniach

Ale tu bogactwo w porównaniu z moją skrzynka 😯. Bardzo dziękuję za zdjęcie 👍.

Może ktoś jeszcze z diesel-em wstawi dla porownania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jaki nr panelu powinienem szukać? Czy tylko pasuje od Octavii czy od golfa czy passata też? Przy wymianie szyby, kupiłem podgrzewaną, O3 2017. To prawda, że ramki są różne? Na all. widzę z ramkami i bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

To i przed lift z czego co wyczytałem to różnią się szerokością sam właśnie kupiłem wraz z przyciskiem grzania jedynie potrzebuje schematu jak to dokładnie po podłączać bo mam kokpit zrzucony i chce to zrobić na oryginał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team