Skocz do zawartości

Podtrzymanie akumulatora przez power bank


coostosz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć forum!

Pytanie nie tylko do właścicieli Skody, ale chyba do każdego użytkownika samochodu, bez własnego garażu 🙂

Do zimy jeszcze trochę czasu, tym niemniej kiedyś ona nastanie a razem z nią problemy z uruchomieniem niektórych silników, zwłaszcza przy dłuższym postoju.

Zastanawiam się czy istnieją power banki, które umożliwiają "podtrzymywanie" akumulatora? Wiadomo, zawsze można baterię wymontować, zanieść do mieszkania i co jakiś czas podłączać pod prostownik. Można też zaopatrzeć w power bank z funkcją rozruchu i korzystać awaryjnie. Najlepiej jednak, gdyby akumulator był podpięty do samochodu i cały czas utrzymywał właściwe napięcie. I znacznie prościej jest przynieść do domu nawet duży power bank (20k mAh +), naładować go przez USB i znowu podpiąć do autka 🙂

Co myślicie? Ma to sens, jest możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tej trzeciej opcji nie przewidziałem 😄

Nie mam większych problemów z aku, bardziej chodziło mi o dyskusje na zasadzie ciekawostki motoryzacyjnej odnośnie istnienia urządzeń dzięki którym bez dostępu do gniazdka akumulator nawet po dwóch tygodniach w zimie będzie miał zawsze i w każdej chwili te 12.5 V 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może podobne  pytanie w temacie akumulatora i power banku. Jak bezpieczne jest podpięcie power banku oczywiście 12volt do złącza diagnostycznego celem podtrzymania elektroniki na czas wyjęcia akumulatora do podładowania.Czy trzeba na coś zwrócić uwagę by sobie kuku nie narobić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tego to są nawet specjalne złącza jak np to

https://www.tradelectra.pl/anty-reset-podtrzymanie-pamieci-ecu-radia-zlacze-obd-zapalniczki-akumulatora-p-629.html

Chyba, że masz na myśli coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli podłączenie power banku rozruchowego 12volt do gniazda diagnostycznego a nie akumulatora dawcy.Są do tego też kabelki. Sedno pytania na ile bezpieczne  jest podtrzymanie przez złącze diagnostyczne  zakładając że przez pewien czas równocześnie choć krótko będzie podpięty power bank w złączu diagnostycznym i akumulator samochodu przed wyjęciem do ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2023 o 14:34, jac-st napisał(a):

To może podobne  pytanie w temacie akumulatora i power banku. Jak bezpieczne jest podpięcie power banku oczywiście 12volt do złącza diagnostycznego celem podtrzymania elektroniki na czas wyjęcia akumulatora do podładowania.Czy trzeba na coś zwrócić uwagę by sobie kuku nie narobić;)

Myślę że to przerost formy nad treścią. Jaki sens ma ten zabieg? elektronice bez zasilania z akumulatora nic nie bedzie a kombinowanie z lewym zasilaniem może zakończyć się tragicznie. 👍

W dniu 21.08.2023 o 14:34, jac-st napisał(a):

Czy trzeba na coś zwrócić uwagę by sobie kuku nie narobić;)

Myślę że w tym pytaniu zawarta jest cała esensja takiej operacji 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens jest tylko i wyłącznie taki by podtrzymać ustawienia elektroniki na czas wyjęcia akumulatora do podładowania.Wiem,można podładować bez wyciągania ale nie każdy ma gniazdko elektryczne w pobliżu.

Znalazłem odpowiedź...

Pytanie tylko czy ktoś to robił u siebie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team