Skocz do zawartości

Rozrząd 2.0 TSI 220KM


Pierzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jestem tutaj nowy gdyż wczoraj zakupiłem Octavie RS 2.0 tsi 220 km . Słychać przy odpalaniu na zimnym silniku łańcuch przez pierwsze 10-15 sekund . Jakiś sensowny i trwały zamiennik polecacie czy lepiej Ori kupić z Aso ?? Autko ma 180 tysięcy nalotu. Dowiadywałem się w moim najbliższym serwisie ASO to za 3 łańcuchy ślizgi napinacze itp. (cały zestaw) plus filtr oleju to koszt 3500 zł. Dowiadywałem się w nieautoryzowanym serwisie to polecali jeszcze odmę wymienić. Wymienialiście też ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2024 o 16:25, yogibabu napisał(a):

Jak chcesz mieć pewność to tylko ori. Jak chcesz ryzykować to możesz pokusić się o zamiennik. Ja bym nie ryzykował,wybór należy do Ciebie.

Nie chce nie chce 😉 mam zamówione w ASO ale gorzej mam bo w mojej okolicy nie ma mechaników z dobrymi opiniami w poprzednich autach sam wymieniałem rozrząd aczkolwiek tutaj boje się żeby  nie spartolić .

Na pompe wody jest jakiś cykl wymiany czy jak się zacznie pocić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie jak się rozleci. Jedne wytrzymują dłużej inne krócej. Jak kupiłeś auto to dobrze by było mieć jakąś historię serwisowania. U mnie chyba była wymienianą 2x,raz Aso a raz poprzedni właściciel.

Jaki masz kod silnika? Bo z telefonu niestety nie widzę co masz w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nie chce  mam zamówione w ASO ale gorzej mam bo w mojej okolicy nie ma mechaników z dobrymi opiniami w poprzednich autach sam wymieniałem rozrząd aczkolwiek tutaj boje się żeby  nie spartolić .
Na pompe wody jest jakiś cykl wymiany czy jak się zacznie pocić ?
Nie słyszałem o pompie wody, która by wytrzymała 180 k. Moją szlak trafił przy niecałych 90k i to podobno świetny wyniki. U żony w VW niecałe 120, ale te w naszych 2.0 CHHB to były lekko mówiąc papierowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przetrzepać papiery z serwisowania

Rozrząd ile Ci wytrzymał ? Na Ori wymieniałeś ?

W dniu 31.01.2024 o 18:20, Bandini napisał(a):
W dniu 31.01.2024 o 16:32, Pierzyna napisał(a):
Nie chce nie chce emoji6.png mam zamówione w ASO ale gorzej mam bo w mojej okolicy nie ma mechaników z dobrymi opiniami w poprzednich autach sam wymieniałem rozrząd aczkolwiek tutaj boje się żeby  nie spartolić .
Na pompe wody jest jakiś cykl wymiany czy jak się zacznie pocić ?

Nie słyszałem o pompie wody, która by wytrzymała 180 k. Moją szlak trafił przy niecałych 90k i to podobno świetny wyniki. U żony w VW niecałe 120, ale te w naszych 2.0 CHHB to były lekko mówiąc papierowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w swoim mam nalatane ponad 200 i rozrząd ori. Najpierw to trzeba by sprawdzić wysunięcie napinacze a nie rozrząd wymieniać.
Tam masz takie okienko inspekcyjny z korkiem gumowym,trzeba go zdjąć i sprawdzić ilość ząbków. Na którymś forum kolega chwalił się że wymieniał rozrząd przy 320 tys km w 2.0 TSI. Jak masz silnik gen3. to tam łańcuchy są bardziej trwałe niż przy poprzedniej generacji.
Silniki te są głośnie jak wszystkie z bezpośrednim wtryskiem,żeby się nie okazało ze wymienisz rozrząd a tam bedzie dalej głośno.jest na yt filmik jak pracuje ten silnik z niewielkim przebiegiem,jak znajdę to wrzucę linka.
Miałem puga thp i przy 200 tys zmieniałem łańcuch (był ori),nic się nie zmieniło. Jak był głośny tak pozostał.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega yogibabu dobrze prawi. Jest okienko inspekcje i najpierw należy sprawdzić. Ja w Mondeo MK3 też na łańcuchu przelatałem 280k. Teraz dalej nim jeździ kolega i dołożył jeszcze 100k i cały czas fabryka.
Sprawdzać po 100k co 50k i powinno być bezpiecznie. Ja przynajmniej mam taki plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie w niczym nie zaszkodzi. Jak dobrze pamiętam to pierwsze sprawdzenie według harmonogramu jest po 210 tys.
Kolega pracował w Aso VW i mi mówi że te rozrządy nie padają jak much w poprzednich gen.

Tak jak pisałem wcześniej,niestety silniki z DI są głośne jak dizle, nie ma znaczenia czy vag,psa czy inny wuj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2024 o 23:59, yogibabu napisał(a):

Sprawdzenie w niczym nie zaszkodzi. Jak dobrze pamiętam to pierwsze sprawdzenie według harmonogramu jest po 210 tys.
Kolega pracował w Aso VW i mi mówi że te rozrządy nie padają jak much w poprzednich gen.

Tak jak pisałem wcześniej,niestety silniki z DI są głośne jak dizle, nie ma znaczenia czy vag,psa czy inny wuj...

Przy odpalaniu słychać metaliczny dźwięk przez pierwsze 10-15 sekund przy rozrządzie ale powiem dla mechanika żeby sprawdził ten napinacz i na którym ząbku jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2024 o 18:20, Bandini napisał(a):
W dniu 31.01.2024 o 16:32, Pierzyna napisał(a):
Nie chce nie chce emoji6.png mam zamówione w ASO ale gorzej mam bo w mojej okolicy nie ma mechaników z dobrymi opiniami w poprzednich autach sam wymieniałem rozrząd aczkolwiek tutaj boje się żeby  nie spartolić .
Na pompe wody jest jakiś cykl wymiany czy jak się zacznie pocić ?

Nie słyszałem o pompie wody, która by wytrzymała 180 k. Moją szlak trafił przy niecałych 90k i to podobno świetny wyniki. U żony w VW niecałe 120, ale te w naszych 2.0 CHHB to były lekko mówiąc papierowe.

Sprawdzałem w papierach serwisowych nigdzie nie ma wzmianki o wymianie pompy wody no chyba ze była wymieniana poza serwisem ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team