Skocz do zawartości

Błąd esp, cały czas świeci


tomekbyrzs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Od kilku dni ma problem z niegasnącą kontrolka ESP. Odstawiłem wieczorem auto, wszystko było ok, rano odpalam i kontrolka ESP już nie zgasła. Pojechałem z autem pod komputer i pokazało Błąd czujnika ciśnienia hamowania. Mechanik podmienił czujnik ale błąd nie zniknął, twierdzi że do wymiany jest pompa ABS. Koszt używanej to ok 400 zł. Jednak gdy hamuje ABS dziala poprawnie, nie blokuje kół.

Czy ktoś miał  może podobny problem bo w tym czasie ciężko będzie mi wyłożyć ok 550 zł na pompę i wymianę jej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2016 at 19:46, tomekbyrzs napisał:

ABS dziala poprawnie

Skąd wiesz, że działa poprawnie? Może mieć jakieś anomalie które wyjdą w najmniej odpowiednim momencie. Lepiej oglądać się za nową, to ważne dla bezpieczeństwa podróżowania.

Czy mechanik kasował błąd? Była Octavia na komputerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u mechanika, błędu nie da się skasować.

Co do ABS sprawdziłem to tak: rozpędziłem się do 80 i wcisnąłem hamulec do gleby (hamowanie na kostce brukowej), auto nie piszczało tylko hamowało pulsacyjnie, było czyć pod pedałem charakterystyczne szarpanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2016 at 10:23, 1bizkit napisał:

odepnij czujnik pod pedałem hamulca i podłącz powrotem.

Koledzy odkręciłem osłonę pod kierownica, zdjąłem styropianową osłonę ale pod pedałem hamulca nie ma żadnego włącznika, gdzie powinien być umiejscowiony ten przełącznik? 

Czy powinien być w tym miejscu (poradnik ze strony skodaczesci.pl)?

http://www.skodaczesci.pl/porady/skoda/Fabia II/201

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@tomekbyrzs a robił ci  gość adaptację czujników w ABS, czasem wywala. Ja jak podpiąłem inny licznik żeby go sprawdzić czy działa to wywaliło mi całe kodowanie ABS. Dobrze że kiedyś zrobiłem sobie autoskan bo był bym w d........ po przepisaniu kodowania i tak osobno musiałem zrobić adaptację czujników bo świeciły mi się kontrolki od abs i kontroli trakcji. Jak masz VCDS to nic trudnego.

W linku który podałeś dotyczy czujnika sprzęgła. Myślę że jak by zwalił się czujnik hamulca to wywaliło by kontrolkę z wykrzyknikiem lub jak w mojej starej Octavii 1 FL - kontrolkę świec żarowych (w przypadku diesla) 

Edytowane przez kubala (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w toledo tak miałem jak padł włącznik świateł stop to świeciła kontrolka świec. 

Nie mam jeszcze VCDS, czekam na przesyłkę od kolegi z tego forum. 

Jak będę miał przewód postaram się wtedy wrzucić więcej info. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czujnik G201 wkręcony jest w blok pompy od ABS, i odpowiada za działanie asystenta awaryjnego hamowania mianowicie wykrywa nagły wzrost ciśnienia w układzie. A błąd 012 to problem z połączeniem elektrycznym. Sprawdź kostki przy abs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team