Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych
Zaloguj się, aby obserwować  
Shaarky

octavia 3 Jak długo czekasz na odbiór Octavii?

Recommended Posts

Dnia 25.05.2018 at 08:04, lodowa napisał:

@zyga_wr ooo z Combi na limuzyne ? ? 

Tak i w dodatku z dsg na manual ?

Ja zamawiałem 1 grudnia 2017, miała być najpóźniej 31 marca 2018 do odbioru, a ostatecznie u dealera była 7 maja 2018, więc po ponad 5 miesiącach. Na czeskiej infolinii Skody potwierdzili, że przyczyną opóźnienia była podgrzewana przednia szyba, bo dostawca nie wyrabiał z zamówieniami. W ogóle to mieli w systemie termin produkcji na ostatni tydzień czerwca, ale przez infolinię udało się przyspieszyć o 2 miesiące.

Dnia 17.04.2018 at 09:56, carly.pl napisał:

Jeśli chodzi o podgrzewaną szybę, to technologia jest trochę inna niż w focusie, bo nie ma drucików, tylko jest folia na całej szybie. Więc tak, to może być problem ?

Jest to nieprawa, bo w szybie są druciki, więc to ta sama, znana od lat technologia. Dealer powiedział, że folia na szybie jest w Superbach.

28 minut temu, TomaszQ napisał:

Ja zamawiałem 1 grudnia 2017, miała być najpóźniej 31 marca 2018 do odbioru, a ostatecznie u dealera była 7 maja 2018, więc po ponad 5 miesiącach. Na czeskiej infolinii Skody potwierdzili, że przyczyną opóźnienia była podgrzewana przednia szyba, bo dostawca nie wyrabiał z zamówieniami. W ogóle to mieli w systemie termin produkcji na ostatni tydzień czerwca, ale przez infolinię udało się przyspieszyć o 2 miesiące.

Jest to nieprawa, bo w szybie są druciki, więc to ta sama, znana od lat technologia. Dealer powiedział, że folia na szybie jest w Superbach.

Dokładnie, druciki są między warstwami szyby. Miałem ostatnio naprawianą po uderzeniu kamienia, pytałem o to. Spec wiercił w szybie żeby naprawić uszkodzenie, bałem się o ogrzewanie o ogrzewanie, powiedział że jest głębiej i usłyszę dźwięk jak się dowierci do warstwy przed.

10 godzin temu, TomaszQ napisał:

Ja w lutym zamawiałem z pakietem Extreme (tam też jest grzana szyba) i wyrobili się w 2 miesiące. Kumpel praktycznie ten sam konfig, tylko nie chciał 19", więc dobrał grzaną szybę i to co jest w pakiecie poza kołami i ma opóźnienia - niby za 3 tygodnie ma mieć auto.

RS zamówiony w lutym, w przyszłym tygodniu produkcja. Jeszcze troszkę i będzie ?

Teoretycznie tak. W przypadku leasingu muszą zarejestrować auto ale robią to rano, a pod wieczór odbierasz.

319/452

6 godzin temu, Rafał Stępień napisał:

Ile trwają formalności związane z odbiorem samochodu z salonu?

Czy wszystko jest do ogarniecia w 1 dzień?

bez problemu u mnie z kredytem trwało to max 2godz. ale rejestrowałem auto dzień wcześniej

Jeżeli auto jest zarejestrowane to odbiór auta około 1,5-2 godz ja jak odbierałem to już wszystko czekało tylko podpisy, sprawdzenie auta pod każdym kontem i powrót do domu. Jeżeli auto jest nie zarejestrowane to zależy jaki układ ma salon z wydziałem komunikacji to jest to do załatwienia w 1 dzień

No i jest. Wczoraj przyjechała do dealera. Zamówiona 21.03, jak dobrze pójdzie odbiór w poniedziałek.515f752de8c4893da9379651bb0f4597.jpg

No i jest. Wczoraj przyjechała do dealera. Zamówiona 21.03, jak dobrze pójdzie odbiór w poniedziałek.515f752de8c4893da9379651bb0f4597.jpg

Prośba o usunięcie tego posta. To chyba z wrażenia

Który tydzień produkcji miałeś? Bo zastanawiam się jak długo trwa dostarczenie do dealera.

38 minut temu, Boogi napisał:

Bo zastanawiam się jak długo trwa dostarczenie do dealera.

mówią że 2 tyg.ale u mnie po tygodniu była u dilera

50 minut temu, Poziomka napisał:

No i jest

witam w klubie 1.0TSI ?

Będziesz zadowolony.

No zobaczymy ile jeszcze poczekam. Ja miałem 23 TK, ale wyprodukowali w piątek 1.06, więc był 22 TK. Oby im szybko poszło, bo już nie mogę się doczekać ?

Skoda jest na placu odbiór do 15.06 ale , że jeszcze jakieś pierdoły a później mam urlop to za miesiąc będzie ?

2 godziny temu, audik napisał:

Skoda jest na placu odbiór do 15.06 ale , że jeszcze jakieś pierdoły a później mam urlop to za miesiąc będzie

nie wytrzymałbym jeśli jest to bierz ją ?

Dzień dobry,

Octavię zamówiłem 29.12.2017

Do dziś nie mam auta.

Dealer mówi obecnie (po wielokrotnym przekładaniu terminu dostawy), że w październiku powinienem dostać auto, więc jest już śmiesznie.

Czy to w ogóle jest możliwe?

Podaję specyfikację:

- Octavia Combi III FL

- 1.5 TSI DSG

- Style

- pakiet amaizing i inne dodatki

- podgrzewana szyba (o której była tu mowa, że może wydłużyć czas produkcji)

Czy ktokolwiek znalazł się w podobnej sytuacji?

Pozdrawiam,

Tomek 

Edytowano przez tomek860827

Ponad 8 miesięcy oczekiwania na auto to już zakrawa na absurd, przecież to nie jest sonda kosmiczna, tylko zwykły samochód... ? Po drugie zamwiasz samochód z rocznika 2018, a dostaniesz go de facto pod koniec 2018, gdzie za chwilę już to auto będzie miało rocznikowo rok - ja bym negocjował jakiś zabat u dealera za taki skandaliczny termin realizacji zamówienia.

W moim przypadku ani dealer, ani importer nic nie pomogli. Napisałem więc na czeską infolinię Skody ([email protected]), podałem im nr zamówienia i opisałem sytuację, że wg umowy auto miało być dostarczone do końca marca, a obecnie w systemie data produkcji to ostatni tydzień czerwca i co proponują. Przez tydzień nie odpisywali, więc ponowiłem pytanie i na drugi dzień się odezwali i powiedzieli że zrobili co mogli i przyspieszyli datę produkcji z ostatniego tygodnia czerwca na przedostatni tydzień kwietnia. Samochód wyprodukowali zgodnie z obietnicą. Życzę cierpliwości.

Dnia 8.10.2018 at 21:10, Paweł P napisał:

Czy jest osoba na forum która także czeka na wyprodukowanie Octy 1.5 benz? 

Tak, ja czekam na swoją Octavię od 29.08. Właśnie mi kumpel w pracy powiedział, że na swojego Karoq czekaj już od maja i dwa razy już mu zmieniali termin odbioru. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.