Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych

Recommended Posts

Cześć wszytkim!

Nadejszła zima więc z ciekawości zastanowiłem się czy aku w mojej Skodzie właściwie jest sprawny. Wyszło że odkąd posiadam Octavie - czyli od 3 lat - nie badałem stanu akumulatora ani go nie wymieniałem (również nie mam info kiedy był wymieniany przed zakupem). Kupiłem sobie dzisiaj prosty miernik i okazało się że na aku jest napięcie 12,2V czyli według internetów za mało (poprawcie mnie jeśli się myle). Tak więc wymiana. I tutaj pytanie czy macie jakieś sprawdzone marki/modele w miarę przystępnych pieniądzach? Obecnie siedzi u mnie Magneti Marelli Run.

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawienia!

Michał

Reklamy dla niezalogowanych

Akumulator to część eksploatacyjna jak wycieraczki czy filtr kabiny. To nie jest droga część, za 300 zł kupisz oddając stary i masz spokój na kolejne 5 lat. Nie ma co się rozpisywać której firmy lepszy czy gorszy, to to samo. Wymieniasz, jedziesz dalej.

baner.gif

Myslę ze sprawdzenie samego napięcia w akumulatorze nic Ci nie da ważne jest to co daje podczas rozruchu , najlepiej podjechać gdzieś kto Ci to sprawdzi . Ja tak zrobiłem a mój akumulator ma 6 lat i auto stoi pod chmurką i gościu podłaczył do miernika z którego wyszedł wydruk z pomiarem i powiedział że jeszcze ze dwa lata wytrzyma :)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.