Skocz do zawartości

maciekRS

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, emylpe napisał:

Za hak płacę 2000 zł - zniżka.Tyle ile w konfiguratorze. Bez adaptera bo jak będę potrzebował to dokupię. Hak mi potrzebny na bagażnik na rowery, nie chce ich wozić na dachu. 

Gniazdo fabryczne masz 13pinowe, czyli tak czy owak czeka cię zakup przejściówki 13/7 - jednak można ją kupić za kilka złociszy - ta "fabryczna" - 200zł :-D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimówek bym nie brał, bo są po prostu wąskie, pewnie 205/55/r16. W tym roku pierwszy raz jeżdżę na szerokich zimówkach tj. 225/40/r18 i nigdy więcej w Polsce nie mam zamiaru jeździć na węższej zimówce niż oponie letniej. Polecam co najmniej 225/45/r17.

Kamera cofania - podobnie jak wyżej, nie planowałem, brałem ją na siłę, a teraz uważam, że to jeden z najlepszych dodatków. Fajnie się dziwnie ludzie patrzą jak szybko dojeżdża się do innych aut na milimetry ;)

DCC opinie mocno podzielone, ale ja twardo polecam, bo mam i używam - w razie czego chętnych z W-wy zapraszam na przejażdżkę.

AMUDSEN - przyda się na trasie, szczególnie za granicą. Byłem teraz w Czechii i Austrii to nawet było całkiem dużo komunikatów o korkach, zwężeniach itd. Raz pojawił się nawet w Austrii komunikat, że z przeciwka nadjeżdża samochód jadący pod prąd i zalecają trzymać się prawej strony O.o Poza tym sporo korzystam ze smartlinka, Android Auto czyli map google i  czasem w górach gubił sygnał GPS.

CANTON - fajna sprawa, szczególnie przy marnym wyciszeniu octavii. Dodatkowo centralny głośnik fajnie zmienia umiejscowienie dźwięku.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałbyś na narty choćby na Słowację i chciał wjechać na tych swoich szerokich zimówkach jak stoi Policja i nie wpuszcza bez łańcuchów. Chciałbym widzieć jak na te swoje szerokie zimówki zakładasz łańcuchy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pab567 napisał:

Pojechałbyś na narty choćby na Słowację i chciał wjechać na tych swoich szerokich zimówkach jak stoi Policja i nie wpuszcza bez łańcuchów. Chciałbym widzieć jak na te swoje szerokie zimówki zakładasz łańcuchy...

Bzdura, właśnie wróciłem z nart z austrii i na te moje (większość tutaj osób ma takie zimówki :) ) szerokie zimówki na wszelki wypadek mam łańcuchy. Poza tym na śniegu wcale nie ma takiej dużej różnicy, pomiędzy szerszymi a węższymi oponami - to nie rajdy. 

Jednak dzięki takim oponom zyskujemy super przyczepność przez 90% zimy, brak pływania na autostradzie nawet jak się zrobi gorąco i zajebisty wygląd przez cały rok ;)

A łańcuchy wcale nie takie drogie Maggi The One - rozmiar 100:

https://wulmarex.iai-shop.com/product-pol-12442-Lancuchy-sniegowe-MAGGI-The-One.html

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wina, że Skoda nie przewidziała, że na świecie są dziesiątki łańcuchów montowanych od przodu, gdzie żadna część łańcucha nie ma prawa obcierać o kolumnę lub nadkole, bo łańcuch trzyma się tylko bieżnika i śruby? Czy boisz się, że Pan Policjant będzie sprawdzał w instrukcji obsługi jakie koła są homologowane w Octavii, na które można założyć łańcuchy?

Te łańcuchy co pokazałem mają z tyłu tylko 8 mm grubości i z tego co sprawdzałem (i wg katalogów Thule/Konig) spokojnie się zmieszczą w O3 i 18".

Zresztą realnie patrząc to te łańcuchy są praktycznie nigdy nie używane, szczególnie na Słowacji, a już bardzo szczególnie przy dojeździe na narty, gdzie drogi są dobrze utrzymywane. Pozwól koledze zdecydować czy dla 1% szansy na konieczność użycia łańcuchów do homologowanych kół opłaca się rezygnować z zalet przez 90% czasu z szerszych zimówek w naszym klimacie i to w dodatku mając i tak możliwość użycia na nich łańcuchów :)

Pisałem zresztą o tym w tym wątku: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil RS230 jasna sprawa, że oferta jest bardzo korzystna cenowo, tylko że jak się już je weźmie to pewnie na nich się już zostanie. Najlepiej byłoby je faktycznie kupić i sprzedać z zyskiem.

@pab567 Oczywiście jest takie ryzyko, ale umówmy się, połowa osób tutaj na forum ma niehomologowane dystanse i/lub niehomologowane felgi, których w razie W nie da się szybko zdjąć czy zamienić. Łańcuców raczej dość szybko można się pozbyć to raz, a dwa, że jak często ma się dzwona jadąc z łańcuchami po jakiejś totalnie zaśnieżonej drodze, przecież to prawie niemożliwe 9_9

@Kamil RS230 koledze @pab567 chodzi o to, że takie koła nie są homologowane do jazdy z łańcuchami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kresek sprawdziłem i masz racje nie doczytałem .. Hmm i co z tym fantem zrobic w sumie to nie chodzi mi i oszczędność żeby na dsg było bo jeśli przekonam dzis moja narzeczona to dsg sie dołoży do całości . 

Moze wypowiedzcie sie tylko na temat " bolero czy Amundsen " ?? Bolero mam w podstawie Style , Amundsen w sumie 3500 zł . 

Edytowane przez Pipek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pipek napisał:

@kresek sprawdziłem i masz racje nie doczytałem .. Hmm i co z tym fantem zrobic w sumie to nie chodzi mi i oszczędność żeby na dsg było bo jeśli przekonam dzis moja narzeczona to dsg sie dołoży do całości . 

Moze wypowiedzcie sie tylko na temat " bolero czy Amundsen " ?? Bolero mam w podstawie Style , Amundsen w sumie 3500 zł . 

Bolero i tak ma wbudowany zestaw głośnomówiący... Navi uruchomisz przez androidauto. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec tak panowie . Własnie wróciłem z jazdy testowej superba z dsg i zdecydowałem ze na podkładzie mojej Kury będzie DSG !!

Fakt ze była to superb 4x4 2.0 Tsi i wrażenia z jazdy pewnie w octavi Bedą  inne bo różnica w mocy jest ale DSG to DSG prawda ?? Oznaczeń skrzyni z octavi jesZcze nie uzyskałem bo w salonie sami nie wiedza jakie są oznaczenia w wersjach FL .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pipek napisał:

Nic cisza skupienie  , pojawił sie tylko uśmiech i zmieniła zdanie o automatach hehe chciałbym te 4x4 ale musze obczaić jak to cenowo mnie wyjdzie . A co powiesz o 4x4 dsg ?? Warto ??

Oczywiście że warto:) jak bierzesz w leasing to nawet różnicy w cenie nie odczujesz.

Ale jak coś to przedni napęd też da sporo frajdy i w zupełności CI wystarczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team