Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Namo

octavia 3 Zawieszenie gwintowane

Recommended Posts

Dnia 17.01.2020 at 22:00, Milord napisał:

Kurde... Teraz zestawy do nie-RSa kosztują około 3.000,-. Cz ja źle szukam?

Jeżeli ograniczasz się tylko do AP to może i tak jest, ale producentów gwintów jest cała masa 😉

33 minuty temu, Daariusz napisał:

Jeżeli ograniczasz się tylko do AP to może i tak jest, ale producentów gwintów jest cała masa 😉

AP wydawał się opcją najrozsądniejszą w relacji jakość/cena/

Słyszałem, że MTS to beton straszny. Prawda to? Ja mam całe 150KM, więc bardziej zależy mi na wyglądzie niż na idealnym trzymaniu w zakręcie 🙂

2 godziny temu, Milord napisał:

Słyszałem, że MTS to beton straszny. Prawda to? Ja mam całe 150KM, więc bardziej zależy mi na wyglądzie niż na idealnym trzymaniu w zakręcie 🙂

Moim zdaniem to zależy od auta, nie mam porównania jakiegoś wielkiego żeby móc się wypowiadać że np zrobiłem autem z ap 1000km i autem z mts 1000km na takich samych oponach i felgach.

Miałem golfa 3 z gwintem ta-technix i było betonowo na oponie 175/50 R 15

Później miałem octavie 1 na gwincie ta-technix na oponie 205/35 R 18 i było o niebo lepiej niż w golfie (totalny czill był)

Teraz mam o3 rs z gwintem mts technik latem na oponie 225/35 R20 i też jest lepiej niż w golfie i podobnie jak w o1, na zime mam 225/45 R 17 i opona tutaj robi przewagę na pewno

Nie wiem też co dla kogo znaczy beton bo wiesz, ile ludzi tyle przyzwyczajeń, dla jednego będzie prawie beton a dla drugiego czill komforcik. Mi tam się całkiem okej jeździ, nie narzekam, na pewno jest sztywno i twardo ale jeździłem gorszymi w swoim życiu 😄

• Lubię to 1

Witam

Pytanie do posiadaczy gwintu AP (ale pewnie nie tylko).  Chciałbym kupić gwint AP do 1,4 CHPA. Czy trzeba dodatkowo coś przerabiać/wymieniać? czy wystarczy wsadzić nowy zawias?

@kuba170495  Mam już go chyba 1,5 roku, nakrętki hexacoil są genialne, odkręcam imbus i kręcę nakrętki rękoma. Na temat komfortu nie będę się wypowiadał bo nie dość że gwint to jeszcze mam klipsy i teraz mam nowe koło 19x9,5 z 225/35  2,7bara nabite więc jest dość sztywno ale mi to nie przeszkadza, jestem przyzwyczajony już. Jedyny minus jest taki że czasami nakrętka z tyłu kręci się z całą regulacja (to główny problem, nie wiem czy to kwestia mts czy kwestia po prostu budy i każdy gwint tak ma). No i jeszcze jednym minusem według mnie jest to że nie mogę na nim zejść tak nisko jak bym chciał 😄

Edytowano przez Daariusz
  • Lubię to 1

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.