Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych
yorqe

octavia 3 O3 1.2 TSI Dziwny dzwięk

Recommended Posts

Część. Niedawno kupiłem octavie z silnikiem 1.2 tsi. Co jakiś czas pojawia się niepokojący dźwięk którego pochodzenia nie jestem w stanie ustalić. Dzieje się to zarówno podczas jazdy jak i na postoju na luzie. Udało mi się nagrać na rejestratorze jazdy ten dźwięk. Ktoś może wie co to może być?

https://youtu.be/UEnHBclFrkE

https://youtu.be/8AZCnVc9ado

Reklamy dla niezalogowanych

Spróbuj może sprawdzić jakimś VCDS lub innym toolem czy nie ma jakichś błędów... ale dźwięk naprawdę dziwny... to czasem nie coś z klimy?

perelka-sig.jpg

Faktycznie za każdym razem jak pojawia sie ten dźwięk to klima jest włączona. To może być coś ze sprężarką? Jade dzisiaj do salonu bo auto z Das welt auto więc teoretycznie jest na "gwarancji". Zobacze co powiedzą

Wiem że w O3 z klimami było różnie, niektórym sprężarka trzaskała, innym piszczała dziwnie... może to akurat to jest :-) Jak na gwarancji to niech kombinują... niestety musi się to stać przy nich i muszą mieć "własne" nagranie usterki :-/ więc mieć tylko nadzieję że stanie się to przy nich też :-P 

perelka-sig.jpg

Winowajcą okazał się zawór rozprężny klimatyzacji oraz zbyt mała ilość czynnika chłodzącego. Po uzupełnieniu i wymianie cisza.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.