Skocz do zawartości

Octavia 3 tempomat i xenon


Dombek100

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie,

Niedawno jechalem samochodem dla ludu (passatem nie wiem jak model ale prod 2016 wiec zakladam ze ten ostatni) i tam jadac autostrada na tempomacie przyspieszanie/zwalnianie po kliknieciu bylo co 10 km/h. Czy mozna to sobie samemu zmienic?!? czy potrzebny jest komputer? 10 km/h to troche za duzo ale np. 5 km/h bylo by w sam raz. Teraz mam 1 km i troche mnie wkurza ze przy przyspieszaniu lub zwalnianiu musze sie naklikac :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Dombek100 napisał:

Czy mozna to sobie samemu zmienic?

Można, potrzebujesz manetki takie jak są przy Octaviach wyposażonych w aktywny tempomat. Manetki nowe ok 420 zł + 200 zł obudowy. Wtedy dolną wajchą zmieniasz co 10 km.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest reset? I ustawienie aktualnej predkosci na tempomat?

1 minutę temu, Namo napisał:

Można, potrzebujesz manetki takie jak są przy Octaviach wyposażonych w aktywny tempomat. Manetki nowe ok 420 zł + 200 zł obudowy. Wtedy dolną wajchą zmieniasz co 10 km.

A, to szkoda. Mialem nadzieje ze to jest programowalne. 700 pln to troche duzo za ta jedna funkcje wiec daruje to sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja dziekuje.

Myslalem ze to jest kwestia ustawien w kompie. A jezeli juz mowimy o doposazaniu kuraka, to jest jedna rzecz ktorej bardzo zaluje ze nie mam i chyba bylbym gotow wydac kase na jej doinstalowanie jezeli bylaby taka mozliwosc (i nie byloby wiecej niz 4 tPLN).

Chodzi mi o xenon z led. Czy jest w ogole mozliwosc doposazenia tak zeby to wszystko dzialalo tak jak z fabryki (domyslam sie ze wszystko to kwestia kasy)?

Ktos interesowal sie jaki to koszt?

@Enriquez widzialem ze robiles sporo ciekawych przerobek. Zmieniales juz lampy na xenon w O3?

Edytowane przez Dombek100 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) no tak jest najlepiej :)

Zobaczymy moze za jaki czas pojawi sie taka usluga. Nie chce zednej fuszery ani pol-srodkow. Albo da rade zrobic tak jak fabryka albo nie bede sie w ogole za to zabieral.

Edytowane przez Dombek100 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest trochę drogo jak chcesz nieć tak jak fabryka. w zależności od wersji do wymiany

gatewey, bodrnez, zderzak, zbiornik spryskiwaczy, pompka spryskiwacze, spryskiwacze, czujniki poziomowania, sterownik poziomowania, wyłącznik świateł, czujnik zmierzchy i światła, czasem szyba przednia, jak ma być jak w oryginale.  no i instalacja i kodowanie dwóch pierwszych elementów w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak nasz wersję bez klimatronika to masz szybę bez miejsca na montaż czujnika zmierzchu i trzeba wymienić szybę. a czujnik jest niezbędny do działania skrętnych świateł. czemu nie wiem tak to zostało skonstruowane 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam klimatronik i mam czujnik zmierzchu (wiec zakladam odpada rowniez wlacznik swiatel)

Liczac bez szyby i tak wychodzi ok 4 tPLN bez instalacji...

liczylem tak:

Getway 225 pln

Bordnets 400

Zderzak pod kolor (mam bialy wiec moze nawet udalo by sie pod kolor)

Zbiorniczek spryskiwaczy 250 pln

Pompka spryskiwaczy 50 pln

Dysza spryskiwaczy x2 110 pln

Czujnik poziomowania swiatel 2x 120 pln

Sterownik poziomowania swiatel 150 pln

Lampy xenon 2000

W sumie wychodzi 4135 pln.

Nalezy doliczy usluge kodowania w ASO (nie mam pojecia ile to moze kosztowac)

Oraz instalacje tego wszystkiego tez nie mam pojecia ile.

Sprawa z pewnoscia nie jest tania. Ewentualnie z czego mozna zrezygnowac tak aby nie stwarzac zagrozenia na drodze - spryskiwacze czy cos jeszcze?

Poziomowanie dla mnie to sprawa obowiazkowa bo to bezpieczenstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Milord napisał:

A jaką masz wersję wyposażenia? Style/Joy/Ambition?

Ambition

1 godzinę temu, rrobert napisał:

jest trochę drogo jak chcesz nieć tak jak fabryka. w zależności od wersji

@rrobert jaki jest koszt instalacji tego wszystkiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem sam

korzystałem z oryginalnej instalacji od świateł tylko zrobiłem przelotkę z 10 pin na 14 pin dołożyłem kabelki i kodowałem i chodzi. instalacja elektryczna sądzę ze max z 250zł a co do mechanicznej to nie mam pojęcia sam robiłem

kodowanie w aso i ty jest problem nie każde ASO Ci to zrobi. co do używanych sterowników raz miałem problem z dopisaniem używanego gateway do auta musiał być fabrycznie nowy koszt ok 75Euro

tu masz gateway http://www.cars-equipment.com/www/en/shop/gateway-controler-2/oem-5q0907530ac-gateway-controler-for-skoda/

a tu bordnez http://www.cars-equipment.com/www/en/shop/bcm-ecu-relay-3/oem-5q0937084aj-bcm-pq37h-controler-for/

co do sterownika AFS - poziomowania to jak kupisz od audi lub od vw to trzeba go przeprogramować pod skoda a to zrobisz VCP  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dombek100 zmienił(a) tytuł na Octavia III tempomat i xenon

Vini, vidi, prawie vici :)

Ksenony są, gateway okazał się zły i trzeba będzie go dokodować.
BCMa nie trzeba było zmieniać. Chwilowo (przez brak Gatewaya) nie działa poziomowanie i skręt, ale to się zmieni za tydzień :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8/9/2017 at 09:22, rrobert napisał:

jak nasz wersję bez klimatronika to masz szybę bez miejsca na montaż czujnika zmierzchu i

A jak mam wersję z klimatronikiem to wiela zachodu jest z montażem czujnika zmierzchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila moment. Zmiana czujnika, włacznika świateł i jeden extra kabelek. Poszukaj w sieci, jest dokładny opis krok po kroku autorstwa @lec   Ja u siebie zmieniłem ale zrobili mi to w ASO przy okazji montażu haka. Oczywiście musiałem dać im ww. instrukcję bo nie wiedzieli co i jak.

Mnie jednak interesują te Twoje xenony. Napisz coś wiecej: gdzie, za ile, części sam zbierałeś czy jakiś zestaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Namo zmienił(a) tytuł na Octavia 3 tempomat i xenon

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team