Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych
Michał Baran

octavia 3 Jaka max szerokość felgi 19 cali?

Recommended Posts

Nna lato chce wrzucić felgi 19' do mojej RSki , teraz pytanie - jakie z przodu wejdą najszersze i jakie z tyłu? przód 8.5 a tył 9.5 raczej nie powinno być problemu? Dodam że będą założone jeszcze eibachy pro kity.

Reklamy dla niezalogowanych

A ktoś sprawdzał już jak się sprawy mają z nową OIII RS po lifcie? bo właśnie taką mam i szukam felg 19" na wiosnę... doświadczenie z poprzedniego auta (cupra 1p) nauczyło mnie, że istnieje zawsze pewien limit szerokości z ET żeby nie obcierało:) ja nie chcę żadnych stance'ów, spasów itd... chce żeby nie obcierało i nie wyglądało gorzej niż ori:)

mam 2 typy:

1) R19 8J ET45

2) R19 8J ET50

Pytanie czy felga z ET45 nie będzie wystawać i obcierać przy obciążeniu z tyłu (pytam ze względu na poszerzenie tylnej osi w Octavii po lifcie)...

Jeśli macie jakieś praktyczne wskazówki i sugestie to proszę o podzielenie się nimi bo teorię mam opanowaną... Mierzyć już mierzyłem i przeliczałem na www.willtheyfit.com ... Ale praktyka czasem okazuje się inna..

Na zimę założyłem felgi 18" 8j  ET50 szerokości - nic nie obciera, koła są trochę bliżej rantów ale nic nie wystaje, przymierzałem też felgi 19" 8,5j ET40 i też nie wystawały. Sprawdź jeszcze w kalkulatorze z linku pod spodem, całkiem przyjemne narzędzie :)

Kalkulator obrazkowy ;) :

http://uniwers.vot.pl/et/

Naciągi :D :

https://tyrestretch.com

Ja u siebie na lato mam Tomason-y TN17 w rozmiarze 19x8,5 ET 45. Z przodu jest ok, ale do tyłu dorzuciłbym jeszcze dystanse 10 mm. Przy 9,5 cala feldze to myślę że ET nie mniejsze niż 45...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.