Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych
skrystos

Dziwne dudnienie przy jednostajnej jeździe

Recommended Posts

Witajcie,

Dziś wracając z Krakowa zauważyłem dziwna rzecz. Od około 60 km/h zaczyna być słyszalne i odczuwalne w formie wibracji dudnienie (dźwięk podobny jak najechanie na pas na autostradzie taki wypukły). Wraz z przyspieszaniem staje się głośniejszy a wibracja silniejsza. Dudnienie ma amplitudę mniej więcej stała jakieś 2 razy na sekundę jak jadę wolno to jest kapkę wolniejsze jak szybko to kapkę żwawsze, ale różnica niewielka. Przebiegu mam 30kkm dopiero co był serwis wszystko działa Ok ale zastanawiam się jakie mogą być przyczyny. Gdyby to była półoś piasta albo koło to amplituda byłaby jednostajnie związana z prędkością a nie jest. Początkowo myślałem że coś jest nie tak z nawierzchnia drogi ale na innych było to samo. Nie jestem w stanie zidentyfikować czy to lewa czy prawa strona dobiega to zza deski rozdzielczej i wibracje czuje na pedale. Zdaje sobie sprawę ze nikt nie jest jasnowidzem ale nawet jak mam iść do serwisu to jakoś muszę in to wytłumaczyć a nie że duchy :)

Opony czasami jak nierówno zdarte to takie łuuuu robią abo łożyska. 

Tylko to nie łooooo i nie ma przełożenia bezpośredniego prędkości obrotowej koła na częstotliwość zjawiska.

Zmieniłem dziś koła na letnie, dudni dalej. Piasty wydają się być Ok tak na podnośniku. Zauważyłem ze te wibracje ustają gdy dohamowuje, jak znów przyspieszam to nic nie słychać i nie czuć aż chwile się prędkość nie ustabilizuje. Wtedy znów to powraca. Jakby coś wpadało w rezonans

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Ważna informacja

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team