Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych

Recommended Posts

Chciałbym doposażyć swoją O3 2017 kombii po FL o automatyczne, elektryczne (jak w ori) otwieranie i zamykanie klapy bagażnika z przycisku w konsoli i z pilota. Jeśli ktoś ma wiedzę to proszę o podpowiedź, czy to w ogóle możliwe (bez wymiany połowy samochodu) i ewentualnie jakie części trzeba dokupić (jakie numery katalogowe).

Reklamy dla niezalogowanych

Zacznij od sterownika. Podobno musi być 5E0959107A bo inne nie podejdą. Ten zestaw kupiłem i u mnie już działa. Do tego jeszcze zamek tylnej klapy parę wtyczek kabelków kodowanie. Montaż zajął mi dwa dni. Trzeba sporo rozkładać żeby uszyć wiązki. 

Czy zamiast sterownika 5E0959107A podejdzie model z VW o numerze 5Q0959107A, bo nigdzie nie mogę znaleźć tego 5E... ? Z tego co się dowiedziałem to do Superba III był stosowany właśnie model 5Q0959107A, więc może do O III też podejdzie.

Edytowano przez pawelkow65

Skoro piszą że ma być 5e0959107x to ma być 5e0959107x jedyne odstępstwo to z literka A lub bez niej. Ale i tak proponuje kupować z literka A 

Sterownik 5E0959107A może być nówka z ASO, czy musi być używany? Chodzi mi o to, czy nie ma takiego przypadku jak przy kamerze cofania, że musi być wgrany soft i skalibrowany.

Moze byc uzywka, moze byc nowka, nie ma zadnego znaczenia bo i tak kodowanie Cie nie ominie

4 godziny temu, pawelkow65 napisał:

Ale do zakodowania wystarczy obd11, czy musi być coś "poważniejszego"? 

Nie znam obd11. Kodowałem przez VCDS musisz mieć dostęp do modułów 09; 19; 6D; 9B i potem ewentualne adaptacje w 6D

Moduły 09 i 19 widzę i mogę je kodować. Natomiast nie mam w spisie modułów 6D i 9B, może pojawią się po instalacji sterownika klapy? Wiesz może od czego są moduły 6D i 9B ?

22 minuty temu, pawelkow65 napisał:

Moduły 09 i 19 widzę i mogę je kodować. Natomiast nie mam w spisie modułów 6D i 9B, może pojawią się po instalacji sterownika klapy? Wiesz może od czego są moduły 6D i 9B ?

6d to właśnie sterownik klapy i pojawi się po zakodowaniu 19. 9B to sterownik drzwi kierowcy. Podpinasz tam przycisk otwierania ten na konsoli przy lewarku. Jeśli go nie montujesz to kodowanie nie jest potrzebne.

Czyli 6d że nie mam to dobrze, bo pojawi się dopiero jak zamontuję sterownik klapy. Natomiast u mnie sterownik drzwi kierowcy wg obd11 ma numer "(42) Elektronika drzwi kierowcy" i do niego mam dostęp, więc nie powinno być problemu z kodowaniem. 

Może ktoś podrzucić schemat elektryczny jak ma być podłączony sterownik klapy, siłowniki, przyciski , itd. Miałbym wtedy rozeznanie jakie kabelki i gdzie trzeba dociągnąć.

4 minuty temu, k3fir napisał:

moze takie rozwiazanie?

silowniki

Miałem tak zrobione w O2. Działa tylko w jedną stronę :) Poza tym w zależności od jakości siłowników i temperatury zewnętrznej (to są siłowniki gazowe) rok do półtora. A przy zamykaniu trzeba nieźle trzepnąć klapą żeby ją zamknąć.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.