Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych
borewicz78

octavia 3 Dziwny dźwięk przy odpuszczeniu gazu 03 RS 4x4 TDI DSG

Recommended Posts

RS TDI 4x4 DSG O3

Witam, jak w temacie podczas odpuszczenia gazu przy prędkościach 120-80 (czyli hamowaniu silnikiem) słyszę wyraźny dźwięk buczenia? toczenia? z napędów? skrzyni? W trybie EKO gdy wrzuca na luz jest cisza. Zaznaczę że nie jest to ten modulator dźwięku V6 :) Auto przebieg 33tyś czyli wymieniany olej w silniku i filtry do tej pory. Serwis na 100 % powie że wszystko ok :)

Jakieś pomysły? Jak u pozostałych posiadaczy 03 RS 4x4 TDI DSG ?

Reklamy dla niezalogowanych

Mam podobnie, nie jest to głośny/irytujący dźwięk, ale coś faktycznie słychać. Obstawiam przeniesienie napędu na tył. DSG w sumie też możliwe. Przebieg 25k.

Właśnie się zastanawiałem, czy z tym jechać do ASO. Od dwóch dni klima wydaje dziwny syk przy pierwszym uruchomieniu więc pewnie podjadę i zgłoszę obie rzeczy.

1 godzinę temu, Kamil RS230 napisał:

Ten syk to może być mała ilość czynnika w układzie. 

Syk przy starcie klimy ja miałem od wyjazdu z salonu.

Poprzedniego lata nic nie syczało. Przez 6 lat w passacie też nic nie uciekało, więc spróbuję pomęczyć serwis. Zostały niestety niecałe dwa lata gwarancji więc mogą powoli zacząć myśleć :)

Wybacz @borewicz78, że temat poszedł w inną stronę niż Twój problem.

Kończąc temat klimy mam tylko małe spostrzeżenie - standardowo mam zawsze AC włączone, syczenie pojawiło się gdy wyłączyłem, a następnie po kilku/nastu minutach włączyłem przycisk A/C. Może faktycznie jest to normalne, a odgłos zawsze był maskowany uruchamianiem samochodu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.