Skocz do zawartości

Enriquez

Rekomendowane odpowiedzi

Fabryczna kamera LOW do Twojego samochodu ma symbol 5E5827566D ale będą pasować wszystkie zarówno LOW jak i HGIGH mające ten kształt i rozmiar. Osobiście bym na pewno szedł w kamerę ze spryskiwaczem (robi dużą robotę). Sprawdziłem w szufladzie i nawet mam jedną sztukę kompletną, z wiązka i hydrauliką, więc jak chcesz to zapraszam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szanowne grono posiadaczy Škody Octavi 🙂

Przychodzę zapytaniem odnośnie zamontowania kamerki zamiast standardowej klamki bagażnika, która odmówiła posłuszeństwa. 

Posiadam klamkę o wymiarach 11cm  x 5 cm 

Przeczytałem juz kilka postów i mam dylemat jaką kamerkę w wersji HIGH zamontować. 

Mam taką jednostke jak poniżej na zdjęciu. 

IMG_20240522_050300.thumb.jpg.0f8856874fb455fb2e5dd2e0c6704f13.jpg

Podaje VIN:

TMBAJ7NE5J0082081

Prosiłbym o poradę. Dodam jeszcze, że nie mam tylnej wycieraczki szyby więc i spryskiwacza

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2024 o 09:55, pab567 napisał(a):

Jakąkolwiek o tym samym kształcie, oryginalnie były montowane 5E5 827 566 F

Dziękuję za odpowiedź. 

A czy taka jak z tego linku bedzie odpowiednia do mojej Škodzinki 🙂

https://pl.aliexpress.com/item/1005006847737827.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.11.59191c24thfDXh&gatewayAdapt=glo2pol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy montował ktoś z was tylna kamerę cofania od wideorejestratora na tylnej szybie ? Proszę o jakieś porady lub filmiki co i jak poodkręcać żeby przeciągnąć kabel przez tylną klapę .Skoda octavia 2 fl kombi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry, proszę o pomoc w wyborze/dopasowaniu kamery cofania do mojej kochanej skody octavii 3 z 2013 roku, oznaczenie oryginału klamki to 5E0 827 566. Chcę dołożyć kamerę schowaną w klamce, nie musi być oryginał, człowiek który będzie to montował powiedział, że musi być AHD.  Rozmiar klamki to 90 mm x 34 mm. Znalazłem coś takiego https://allegro.pl/oferta/kamera-cofania-skoda-w-klamce-170-13991662710 , problem w tym, że moja klamka jest na wcisk, a tutaj montaż na śruby, nie ja będę to montował ale nie wiem czy będzie to możliwe. Bardzo proszę Was o pomoc w tej sprawie i z góry dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj VIN bo obawiam się, że możesz mieć inne gniazdo do mikroprzełącznika.

Montaż nie problem, dokupujesz jedynie metalową osłonę o symbolu 5J0827229 i dwie nakrętki M6 (oryginalne maja symbol N01508210). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuję walkę z podłączeniem kamery cofania. Na stronie 53 tego wątku i problem z obrazem z kamery faktycznie były pomylone kabel sygnałowy z ekranem w niebieskiej wtyczce, po zamianie kabelków obraz jest jak należy i linie skrętu prawidłowo reagują na ruch kierownicą. Teraz problemem jest to, że nie pokazuje mi się OPS na ekranie jest tylko obraz z kamery i to po wbiciu wstecznego. Gdy naciskam przycisk od parktronika to włączają się tylko dźwięk z czujników. Na stronie 14 kolega @R0bek chyba miał ten sam problem i pisał, że po zaznaczeniu bitu z kamerą low zaczeło pokazywać mu OPS na ekranie, pytanie tylko który to bit i w którym module? Bo tak szukałem po tych bitach i jakoś tego nie mogłem znaleźć.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy można cos z tym zrobić? Skoro mam już tą kamerkę to fajnie by było to uruchomić tak aby działała i kamerka i wyświetlała się grafika z czujników. Posiadam MIB1 Columbus'a i jest zaktualizowana do najnowszej możliwej wersji.
Wchodząc w kodowanie w module 5F  pokazuje mi się błąd "Sory, no coding information is available for this ECU" przez co też nie chce na ślepo zmieniać tego bitu 4 w bajcie 19 bo nie mam żadnych opisów. Czy można to jakoś "naprawić" aby pokazywały się te opisy? W innych modułach nie ma tego problemu.
Jeżeli chodzi o mój moduł PDC to jest on następujący 5Q0 919 298 F
natomiast Gateway to 5Q0 907 530 T
Czy można je jakoś aktualizować czy trzeba je wymienić? ewentualnie na jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja mojej walki z kamerą cofania. Faktycznie ten bit 4 w bajcie 19 pomógł i teraz już wyświetla mi się OPS z boku przy obrazie z kamery (obawiałem się trochę czy wszystkie 12 czujników pokaże ale na szczęście pokazuje). Da się przełączyć z widoku kamery na sam OPS, jedynie to nie można włączyć kamery przyciskiem uruchamiającym czujniki parkowania (kamera włącza się tylko po wbiciu wstecznego), a szkoda (chyba, że da się to jeszcze jakoś aktywować?). Tak więc zostało mi tylko powiększyć otwór w klapie bagażnika bo niestety mam mały 😞 i podpiąć spryskiwacz 🙂  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team