Skocz do zawartości

Problem z ogrzewaniem


Michał Baran

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z ogrzewaniem. Mianowicie ciepłe powietrze leci tylko z lewej przedniej kratki i lewej środkowej przedniej... Z wszystkich innych leci tylko zimne powietrze, co w taką pogodę jest dość uciążliwe. Jakieś pomysły od czego zacząć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

ok. to rób tak. nawiew na maksa i po przełączaj nawiewy i patrz jak wieje z prawej i lewej strony. jak będzie wiało mocniej po której stronie to uwalona jest nagrzewnica czyli urządzenie do naprawy. konieczny demontaż deski  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak dwustrefowa to proste silniczek i z głowy, u mnie prawy tak się przekręcił że aż wypadło kółko zębate które sterowało właśnie temperatura- to na zdjęciu 

Poniżej film gdzie jest silniczeka prawy

https://youtu.be/PjB26HdRXfs

IMG_20201030_111215_259.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za porady. problem został rozwiazany za pomoca szybkiej plukanki pod cisnieniem nagrzewnicy gdzie zadanie nie bylo nawet takie skomplikowane. a gdzie pomogl mi tez dobry przyrzad od kolegi do wykonania tej operacji 🙂

20201107_190046.thumb.jpg.fd9ef7807dae64cdffe2851be613de97.jpg

takze stara nagrzewnica zostala przeplukana plyn chlodniczy wymieniony nowa nagrzewnica w drodze takze jak tylko bede mial pewność ze uklad jest czysty wpada nowa. pozdrawiam dzieki jeszcze raz 👍👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 5.11.2020 at 10:19, wasiu1 napisał:

Jak dwustrefowa to proste silniczek i z głowy, u mnie prawy tak się przekręcił że aż wypadło kółko zębate które sterowało właśnie temperatura- to na zdjęciu 

Poniżej film gdzie jest silniczeka prawy

https://youtu.be/PjB26HdRXfs

IMG_20201030_111215_259.jpg

Siema, 

Są mrozy i okazało się że nie działa mi teraz lewa strona,  raz wieje ciepłe ale najczęściej zimne, podpinam vcds a tu aż 4 błędy:

Lewy silnik temperatury,  zwarcie z plusem, potencjometr i dwa jeszcze, czyli jak nic silniczek wymiana. Znajduje się nad pedałem gazu, odkręcić najlepiej imbus ten najmniejszy zagiety bo pasuje do śrubki która jest na torx, omija nas wtedy odkręcanie plastików. Mój miał nr 5Q0 907 511 K i nie był dostępny, więc postanowiłem wyczyścić obecny, są na yt filmy,okazało się to proste,  foto w załączniku,  tylko trzeba na prawdę zdjąć delikatnie obudowę ta czarną potencjometru żeby nie urwać zatrzasków najlepiej paznokciem podważyć. Blaszki były uwalone w syfie jakimś co się dostał do wewnątrz po latach.. Wd40 plus czyszczenie patyczkiem i DZIAŁA grzanie lewej strony.  Oczywiście zaznaczyć ząbki np lakierem by przy składaniu trafić w te same. Potem jak już silniczek podpięty vcds 08 , kasowanie błędów, 04 nastawy klap (nie reset) , potem włączasz nawiew na minimum temperatura,  potem na maxa by obczail krańcowe pozycje, znów kasowanie błędów

I tyle.

20210118_210010.jpg

20210118_212028.jpg

20210118_213323.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Dnia 5.11.2020 at 10:19, wasiu1 napisał:

Jak dwustrefowa to proste silniczek i z głowy, u mnie prawy tak się przekręcił że aż wypadło kółko zębate które sterowało właśnie temperatura- to na zdjęciu 

Poniżej film gdzie jest silniczeka prawy

https://youtu.be/PjB26HdRXfs

IMG_20201030_111215_259.jpg

Witam masz może numer tego silniczka prawa strona? U mnie też tryb wypada, silnik do wymiany ale przed rozebranie chciałem zamówić nowy. Wiem że u mnie jest denso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team