Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych

Recommended Posts

Hej,

Temat pewnie wałkowany wielokrotnie, więc jeśli gdzieś już zostało omówione, proszę o link.

noszę się z zamiarem doposażenia swojej kury (OCTAVIA 3FL RS 2019, benzyna) w sportowe kapcie. Aktualnie na oku mam TOYO R888. Jak wiadomo seryjna szerokość opony to 225, ale ponieważ i tak zamierzam kupić zestaw felga+opona, to mogę trochę się pobawić. 

Na oku mam felgę TOMASON 18 calu, 8,5, ET45. Chciałbym założyć na to oponę semislick 245 40 r18. Całość musi pomieścić w sobie zaciski 6-tłoczkowe od WRK. Zawias chwilowo nie obniżany, ale w planach czeka gwint, więc będę mógł wprowadzić drobne korekty wysokości. 

Stąd moje pytania:

Jaka maksymalna szerokość i ET felgi 18cali wejdzie bez ryzyka utraty dowodu i konieczności zabawy z nadkolami?

Czy ktoś testował któryś z elementów tego zestawu (felga 8,5, ET45; opona 245, zaciski) i jest w stanie pomóc w kwestii kompatybilności tego zestawu? Innymi słowy: czy wszystko zagra? Czy jak założę opony 245 40 i felgi 18 8,5 ET 45 to nie będzie wystawać i czy zmieści się zacisk? Czy można próbować z oponami 255 czy lepiej odpuścić?

Opony/felgi będą przeznaczone tylko na tor +dojazd/powrót. 

Poza tym kura służy na cywilnych kapciach skodowych (225, 35 r.19, felgi EXTREM lub zimówki na 225 40 r 18) do skutecznego przemieszczania się po mieście i w trasach, czasem z rodziną na pokładzie. Wobec tego mam nadzieję, że seryjne felgi 18 i 19 cali również połkną zaciski WRT. 

Reklamy dla niezalogowanych

Opona nie ma nic wspólnego z zaciskiem, żeby z nią kombinować. Jak na moje 245 na 8,5cala to jest dużo za dużo i ta opona będzie jak kartofel wyglądać, szczególnie z profilem 40.  Idąc dalej gwint który posiadasz to gwint torowy czy jakiś najzwyczajniejszy ? Bo taki zwyczajny może się okazać słaby na tor. Co do zacisków to się nie wypowiem bo nie wiem jak to wygląda wymiarami itp. Co do szerokości,  mam przedlifta i mam felgi tomasson 4x9j z oponą 225/35/20 i wszystko ładnie siadło z gwintem skręconym na maksa. Poniżej foto jak wyglądało na serii a jak wygląda po założeniu gwintu. Na serii wystawało, po obniżeniu zawsze jeszcze zyskujesz trochę przestrzeni bo się robią kąty delikatne. Poza tym zawsze możesz dać ok 1-2 stopnie pochylenia zrobią ci to podczas geometrii , różnicy odczuwalnej praktycznie nie bedzie a masz większą pewność że się zmieści.

Zestaw który chcesz kupić na pewno wejdzie i wystawać nie będzie, ale nie wiem jak z tym zaciskiem. Opona jak wspomniałem według mnie za szeroka jeżeli chcesz profil 40.

Przymiarka na seryjnym zawieszeniu

IMG_20190225_155745.thumb.jpg.5cec5d47b6df99bf432bfd3d34f59eb1.jpg

Niestety nie mam na tę chwilę lepszego ujęcia, ale widać że teraz się chowa. Jutro mogę zrobić takie z bliska gdybyś chciał.

gg.thumb.png.db164a2693e108cc02dab637ad54d937.png

Edytowano przez Daariusz

Kolorek na 2. zdjęciu wygląda zajefajnie👏

Dzięki za dużą garść informacji. Koła będą przeznaczone na tor, więc wygląd jest wtórny wobec trakcji i stąd pomysł na opony 245. Chociaż 235 35 19 też są dostępne. Wtedy wystarczy felga 19x8 et 40 i z big-brakiem nie powinno być kłopotu.

Gwint to będzie kw ddc pług and play. Sądzę że trochę lepszy niż seria. 

Dzięki 😉

No kw to na pewno wyższa półka, a który wariant? V1, v2, v3? 

I tak jak piszesz 235/35 będzie lepsza opcja. Nie wiem czy 245 po obniżeniu nie okazało by się za szerokie z przodu 👍

Moim zdaniem do RS 3fl na tył max 8.5j ET45, na przód 8.5j ET40.

Kolega Daariusz ma przedlifta, a tam są inne rozstawy kół.

Pomierz sobie dokładnie na swoim aucie zanim kupisz. To nie jest przecież rocket science 🙂

willtheyfit.com

Edytowano przez URGI

@URGI@Daariusz

Wybór padł na 19x8 et45/40. (prawdopodobnie, jak zaciski wejdą). Dziękuję za pomoc. Opona na tor 235x35, cywilna 245x35.

Najwyżej z nadkolami  będę kombinował. 😉

Edytowano przez Marcin Siadkowski
  • Lubię to 1