Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się kratka z filtra już wyleciał , dziura w dolocie wykonana , zapleśnienie  tyłu pierwszej dziury też , poszerzam teraz łącznik z filtrem i usuwam niepotrzebne ograniczenia 

Zastanawiam sie tylko naf filtrem K&N i chyba jego odpuszczę - boje się o przepływkę w zetknięciu z olejkiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz wziąć filt wykonany z tego samego materiału co w dolocie VWr600 tyle, że w formie wkładki: https://vwpartsinternational.com/shop/vw-racing/performance-air-filters/vw-racing-golf-mk7-gti-tdi-r-vwr-racingline-performance-high-flow-panel-air-filter/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mil3k6 napisał:

Witam czy ktoś próbował juz modyfikacja dolotu w TDI zgodnie z tymi filmikami ?? 

Czytaj więcej  

Ja robiłem. Kratka wyjęta, wycięte dziury z drugiej strony. Filtr wymieniłem na ori papierowy, bo taki mialem w zapasie. Może przy następnej wymianie pomyślę o wkładce. 

Co do efektów to po pierwsze troche głośniej klekoczą bociany pod maska. Po drugie słychać turbo, coś tam zagwizda. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mil3k6 napisał:

Zgadza się kratka z filtra już wyleciał , dziura w dolocie wykonana , zapleśnienie  tyłu pierwszej dziury też , poszerzam teraz łącznik z filtrem i usuwam niepotrzebne ograniczenia 

Zastanawiam sie tylko naf filtrem K&N i chyba jego odpuszczę - boje się o przepływkę w zetknięciu z olejkiem ...

Bardzo niedobrze że zaślepiasz tył 1 szej dziury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roberto795  a dla czego źle że go zaślepiłem ???

Mod wykonany zgodnie z filmem oprócz filtra ( został standard ) 

Efekt słyszę turbo a dokładnie świst powietrza -  nie gwizdanie  ( tylko na zewnątrz ) - bardziej rasowo 

Co do różnicy w przyspieszaniu nie bardzo to czuć ale wrażenie jest takie ze trochę szybciej wstaje turbo - ma po prostu łatwiej 

Zawsze można wrócić do oryginału koszt kierownicy powierza 90 zł koszt łącznika z filtrem powietrza 50 zł 

Generalnie na pierwsze wrażenie to polecam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mil3k6 napisał:

@Roberto795  a dla czego źle że go zaślepiłem ???

Mod wykonany zgodnie z filmem oprócz filtra ( został standard ) 

Efekt słyszę turbo a dokładnie świst powietrza -  nie gwizdanie  ( tylko na zewnątrz ) - bardziej rasowo 

Co do różnicy w przyspieszaniu nie bardzo to czuć ale wrażenie jest takie ze trochę szybciej wstaje turbo - ma po prostu łatwiej 

Zawsze można wrócić do oryginału koszt kierownicy powierza 90 zł koszt łącznika z filtrem powietrza 50 zł 

Generalnie na pierwsze wrażenie to polecam :) 

bo silnik jest słabiej chłodzony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem, wygląda to tak jak by producent wymyślił to po to aby turbo miało zawsze trochę mniej powietrza i nie dożywało przebiegów rzędu 300 000 - generalnie cały ten dolot to chyba jakaś lipa patrząc na średnicę rury za filtrem powietrza a ograniczony przepływ w dolocie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Namo zmienił(a) tytuł na Filtr VWR600

Panowie, takim szamponem i olejem wyczyszczę i zakonserwuję mój filtr w VW R600? Kupowałem ten zestaw razem z wkładką K&N do Citroena. Była ona materiałowa a tu mam gąbkę, chyba jednak nie podejdzie, co?

2018-09-12 16.46.14.jpg

4 godziny temu, adamwo napisał:

Jakie koszty ?

Słyszałem, że ponoć 650 zł.

Zamówiłem jednak takie:

https://motoluka.pl/srodki-do-filtrow/2973-srodek-do-czyszczenia-gabkowych-filtrow-powietrza-bel-ray-foam-filter-cleaner-degreaser-400ml.html

https://motoluka.pl/olej-do-filtrow/2972-olej-do-gabkowych-filtrow-powietrza-w-sprayu-bel-ray-foam-filter-oil-400-ml.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam i jest Oki
924c5d8fcc4c9f2fc9f5426ad7188b1e.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Słyszałem, że ponoć 650 zł.

Nowy wkład do VWR to kosy około 450-550 zł. Zależy kto sprzedaje



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Witam, gdzie nabyć wkład do airboxa vwr600 ? Ponoć mój jest w rozsypce. Jakie koszty ?


chyba najtaniej będzie w Częstochowie. Best Performance.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Namo napisał:

Panowie, takim szamponem i olejem wyczyszczę i zakonserwuję mój filtr w VW R600? Kupowałem ten zestaw razem z wkładką K&N do Citroena. Była ona materiałowa a tu mam gąbkę, chyba jednak nie podejdzie, co?

2018-09-12 16.46.14.jpg

Słyszałem, że ponoć 650 zł.

Zamówiłem jednak takie:

https://motoluka.pl/srodki-do-filtrow/2973-srodek-do-czyszczenia-gabkowych-filtrow-powietrza-bel-ray-foam-filter-cleaner-degreaser-400ml.html

https://motoluka.pl/olej-do-filtrow/2972-olej-do-gabkowych-filtrow-powietrza-w-sprayu-bel-ray-foam-filter-oil-400-ml.html

no właśnie, też bym już swój poczyścił ... da tym radę czy zniszczę filtr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dziś po 40k km pod naciskiem posta na grupie MQB poszedłem wyczyścić filtr powietrza.

2019-01-03 20.45.45.jpg

Przy demontażu zauważyłem, że w jednym miejscu puścił klej.

2019-01-03 20.49.03.jpg

Trochę się nazbierało syfu ale po pierwszym myciu widać było już napis.

2019-01-03 20.51.53.jpg

A po drugim już nie leciał brud z wodą.

2019-01-03 20.59.32.jpg

Teraz się suszy.

2019-01-03 21.01.18.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team