Skocz do zawartości

Haldex 5 generacji - naprawa regeneracja Octavia III


Szymon Rogóż

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że dziś zakończyła się moja przygoda z awarią haldex. Rocznik 2016 przebieg 138000km

Awaria powstała 5.12.2019. Wiele osób obstawiało że wyciek oleju pochodzi z tulei bądź jest to płyn hamulcowy – też miałem taką nadzieję. Okazało się, że olej był wydmuchiwany przez przewody odpowietrzające u góry haldexu.
Nowy haldex w salonie to koszt 18000 zł! Regeneracja 3500-4500 zł (rok gwarancji). Regeneracji podjęła się firma Em-Ka Auto Sławomir Zajączkowski z Łodzi (Gałków Duży). U mnie ze względu na stwierdzone duże szkody kwota 4500 złotych.

Hadlex wymontowany u mnie przez mojego mechanika i wysłany kurierem 12.12.2019 (kurier w cenie imprezy). Przez cały czas trwania naprawy kontakt telefoniczny i mailowy bardzo dobry. 18.12 dostaję fakturę do opłacenia 4500 złotych, która następnego dnia opłacam paczka zostaje odesłana. Niestety trafia ona do mnie 30.12 przez błędnie wpisany adres do mnie (nie mogłem odebrać jej nawet osobiście przez niezgodność danych).

Samochód odbieram 2.12.2020 robię nim max 30 km i okazuje się, że pod samochodem mam plamę oleju. Olej pochodzi z pompki przy haldexie która się odkręciła – brak śrub. W dniu dzisiejszym (7.12.2020) przyjeżdża mechanik z Łodzi, który przykręca element, uzupełnia poziom oleju.

W haldexie i dyrefencjale wymienione łożyska, tuleje wszystko wyczyszczone i złożone. Gwarancja rok.

Wspomnę jeszcze, że komplet płynów i olejów wymieniany był przeze mnie na przełomie 10/11.2019.

Poniżej załączam zdjęcia z demontażu, naprawy oraz montażu.

skoda1.jpg

skoda2.jpg

skoda3.jpg

skoda4.jpg

skoda5.jpg

skoda6.jpg

h1.jpg

h2.jpg

h3.jpg

h4.jpg

h5.jpg

h6.jpg

h7.jpg

h8.jpg

h9.jpg

h10.jpg

h11.jpg

skoda7.jpg

Edytowane przez Szymon Rogóż (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że w końcu auto złożone i sprawne i oby jak najdłużej też obyło się bez takich niespodzianek.

Mojemu bratu w BMW E91 Xdrive przed świetami padła skrzynia rozdzielcza i koszty podobne masakra co się teraz dzieje, stare dobre Quattro jedzi do dzisiaj i zadnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mnie chyba też czeka naprawa tylko u mnie zaczął delkatnie wyć dyfer ciekawe ile mnie szarpnie ps znalazłem firmę która powiedziałą że regeneracja max 1200zł i mogą wysłać mi swój sprawny a ja mam odesłać za kaucją 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian, raczej 90%, auto poszło na podnośnik i wrzuciłem 6 bieg jak było w powietrzu. Mechanik pod autem mówił że ewidentnie Dyfer. Wpierw pojechałem na łożysko w kole. słychać go przy 40 wzyż do 100 napewno potem już szum robi swoje i minej słyszalny. A utwierdziło mnie dziś jeszcze jedno kolega ma superb z 2016 albo 17 też 4x4 3 miechy temu skończyła się gwarancja wczoraj pojechał do Aso żeby sprawdzili co mu z tyłu chałąsuje, odpowiedź "łożyskowanie dyfra" = wymiana ale na własna kieszeń jutro moze przejadę sie tym superb porównam. Ja chyba kupię najnowszą używkę tzn z 2019r lub nowszą 

rozmawiałem z kolegą z BorgWarner polecił wymianę oleju, w dyfrze więc to zrobię jako najtańszą altrnatywę i zobaczę, ale Z tymi haldexami 5 generacji coś jest nie tak superb ma około 100tys przejechane, moja o3 191tys 

Edytowane przez gocek0 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem nowy na forum i jest to moja pierwsza skoda. Mam pytanie, czy miałeś jakieś inne objawy niż wyciek. Mam O3 4x4 DSG i przy prędkości 80km/h jak puszcze gaz zaczyna cos wyć z tyłu ale przestaje jak tylko dotke hamulca lub gazu. Jest to najgłośniejsze tylko przy tej prędkości. Powyżej lub poniżej hałas zanika. Co może być przyczyną. Samochod jest z konca 2015 wersja L&K 2.0 TDI 184 konie, aktualny przebieg 98000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek ja wycie zauważyłem z 3 tyg temu prawdopodobnie wyło już jak kupiłem auto ale tłumaczyłem sobie ze tak ma być przesiadłem się z auta klasę wyżej. Zaniepokoiło mnie ze jak puszcze gaz to wyje tak nie równomiernie, kolega w superb takie same odczucie miał i okazał się dyfer ale przy naciśnięciu hamulca wyje dalej u mnie. Może u ciebie łożysko w kole. U mnie wyje cały czas ale od 100 jest mało słyszalne przez prędkość i opony zimowe, do 60km /h jest mniej słyszalne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem. U mnie tego nie było. Zbiegło się to z przekładką kół na zimowe. Zmieniłem na 16" felgi z 18" bo na zimę nie potrzebuje 18" tym bardziej że teren taki nie inny więc 16". Ale nie chce mi sie wierzyć że koła robią. Zwłaszcza że jak pisałem. 70-90km/h z czego przy 80km/h jest to najgłośniejsze i występuje tylko przy odpuszczeniu gazu. Każde dotknięcie hamulca lub gazu powoduje ze jest cisza. Dopiero jak znów puszcze gaz czy hamulec to zaczyna wyć. Przy mniejszych lub większych prędkościach tego nie ma 😒 Mam automat i nie mam jak sprawdzić czy na luzie też to występuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie chyba łożysko na wale. To by było chyba najmniej kosztogenne 🤔. Na początek zmienie koła na te 18 letnie. Jeśli nie pomoże to będę musiał szukać jakiegoś dobrego mechanika bo aso pewnie będzie chciało wszystko wymienić 😬

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek1 "mam to samo" w cudzysłowu bo na słuch to wiadomo, można tylko bajki pisać. Ale objawy jak u Ciebie, powyżej 80km/h bieg 5/6 odpuszczam i coś wyje, dodam gazu i ok. Na dniach jadę do znajomego mechanika, damy go na podnośnik i na żywca sprawdzimy skąd to dochodzi a potem sprawdzanie czy dyfer czy coś na wale... na pewno dam znać jak się dowiem. Oby to byłą jakaś pierdoła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam wszystkim dziękuję za zainteresowanie tematem i odpowiedzi. Czekam na dalsze informację i oczywiście jeśli sam na coś wpadnę to od razu damznać na forum. Zresztą bardzo dobre forum, pierwsze tak aktywne. A tak na marginesie jest ktoś na tym forum kto rozkodowywuje VIN bo aso dało mi kilka wydruków, twierdząc że nie mają informacji o wyposażeniu 🤦‍♂️a auto u nich konfigurowane i kupione. Dzięki Panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja czytałem przed zakupem różne opinie i raczej wynikało z nich, że raczej dobre. Oczywiście jak z wszystkim, życie  zweryfikowało 🤣 Ja dziś może zmienie te koła i przy okazji zobacze czy nie ma wycieków. Tak to jest jak się nie ma szczęścia do samochodów.😬

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie, właśnie wróciłem z garażu gdzie zmieniłem koła już na letnie 18" 225/40/18. Sprawdziłem przy okazji haldex i jest suchy. Zrobiłem jazdę próbną i trudno w to uwierzyć ale nic nie huczy ani buczy 🤔 Nie wiem o co chodzi🤷‍♂️ ale sie póki co cieszę 😁 Czy mogą mieć na to wpływ opony,  felgi czy te wystające poza felgi śruby? Może faktycznie zrobiłem błąd kupując 16" Zobaczymy co bedzie za kilka dni. Napewno dam znać czy problem wrócił czy nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, na pewno nie. Na zimowkach huczenie było bardzo głośne. Nawet żona na to zwróciła uwagę. Teraz jest cicho, zobacze w poniedziałek jak będzie po 2 dniowym postoju. Szczerze mówiąc to chciałbym żeby to były opony. Bo jak pomyślę o haldexie to 😱

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to teraz pytanie.

Maniek 1

Zimówki masz nowe?? Jakie??

Jarosław Grabowski

Zmieniłeś ostatnio opony na nowe zimowe??

Bo ja zmieniłem mniej więcej w styczniu 2019 i też mi się ten dźwięk pojawił. Ale nie powiązałem tego z oponami.

Ja mam Continental WinterContact TS860. 205/55/16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam nowe opony kupione w zeszlym 28.10.2019r. Takie same jak Ty conti TS 860 205/55/16 Czytałem przed zakupem że są głośne ale nie myślałem że tak ro będzie wyglądać. Mam nadzieję że to wina tych opon i nie pójdę w koszty z naprawą mostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek wymiana mostu to ostateczność!! Ja mam wymieniony ale odbór w poniedziałęk dopiero bo po sprawdzeniu oleju w dyfrze tym nowym jest 2cm poniżej śruby którą się wlewa więc bedzie wymiana oleju jeszcze. Ale z tego co mi mechanik zadzwonił jest cisza. U mnie weryfikacja opon odbyła sie na podnośniku z 4 kołami w powietrzu i wyło... Opony mogą również chuczeć szczególnie jeśli są wyząbkowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adrian napisał:

Dobra to teraz pytanie.

Maniek 1

Zimówki masz nowe?? Jakie??

Jarosław Grabowski

Zmieniłeś ostatnio opony na nowe zimowe??

Bo ja zmieniłem mniej więcej w styczniu 2019 i też mi się ten dźwięk pojawił. Ale nie powiązałem tego z oponami.

Ja mam Continental WinterContact TS860. 205/55/16

NOKIAN WR D4 205/55R16 ich drugi sezon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team