Skocz do zawartości

Problem z jedynym kluczykiem Kessy


algi

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem na wyjeździe z jednym kluczykiem Kessy.

Samochód zgłosił że jest słaba bateria. Wymieniłałem ja wielokrotnie i nigdy nie było problemu.

Wymieniłem baterię i kluczyk "żył" tzn. na kliknięcie dioda mrygnęła.

Następnego dnia idę do samochodu i łapie za klamkę. Nic się nie dzieje.

Wyjmuje kluczyk z kieszeni i próbuje otworzyć przyciskiem. Nic. Dioda nie miga.

Albo nowa bateria była jakaś lewa albo kluczyk przez noc ją rozładował.

Odpaliłem drugim kluczykiem (na szczęście miałem prawie 500km od domu ufff...)

Kupilem baterię i ponownie w tym pierwszym wymieniłem. Kluczyk teraz działa z pilota i otwiera/ zamyka samochód.

Ale wewnątrz nadal "nie rozpoznano kluczyka". Przyłożyłem do przycisku/stacyjki i odpaliłem silnik. W czasie jazdy wielokrotnie komunikat "nie znaleziono kluczyka"

Jak jakoś przywrócić funkcjonalność Kessy?

Procedura synchronizacji kluczyka z instrukcji dotyczy gdy pilot nie działa (u mnie pilot otwiera/ zamyka pojazd). Mimo wszystko próbowałem otwierając samochód fizycznie kluczykiem i klikając pilotem ale to nie przywróciło funkcjonalności Kessy.

Samochód nie zgłasza "usterki Kessy" - zreszta drugi kluczyk działa jako Kessy.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Mam problem z jednym kluczykiem kessy . Pacjent to moja Scala . Przepraszam że tu ale dosłownie nie mam gdzie zapytać .

Jak wcześniej napisałem jeden z kluczy nie działa . Zamek w drzwiach oczywiście otwiera .Wyświetla komunikat ‘’ nie rozpoznano kluczyka ‘’ . Bateria  wymieniona , Sposób z  awaryjnym uruchomieniem – ‘’ przyłóż klucz do start stop…( to miejsce wskazuje instrukcja ) ‘’ też nie .

Sam kluczyk w jakiś sposób komunikuje się z samochodem . Próba otwarcia  z klamki powoduje mignięcie diody w kluczyku . Identycznie przy próbie uruchomienia . Migniecie i wspomniany komunikat nie rozpoznano …    

Co z tym zrobić ? Dobrze widzę cenę w ASO – Cena w funtach . Czy przypadkiem jest to kluczyk do Bentley-a sądząc po cenie  ( żart ) .

Dziękuje za pomoc .

fob.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jak to się fachowo nazywa, ale wyglądał że poleciał Chip od immobilaizera w kluczyku. Spróbuj go dopisać ponownie do auta. Jeśli nie zagada to kup sprawną używkę i wówczas dopisz do swojego autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie otrzyma dostępu online.To jest system zabezpieczenia antykradzieżowego i trzeba mieć autoryzację.Kluczyk jest prekodowany.

A jakby nawet ją otrzymał to musi kupić kluczyk w aso za 900 zł+dostęp online=to jakby nie patrzeć to jest więcej niż połowa!

Kluczyk używany jedynie nadaje się na części albo do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team