Skocz do zawartości

Samodzielna wymiana tarcz i klocków w O3 - ktoś robił?


bob_best

Rekomendowane odpowiedzi

Z uwagi na więcej wolnego czasu zdecydowałem się na samodzielną wymianę klocków i tarcz w mojej O3. Czy są wymagane jakieś nietypowe narzędzia przy wymianie (wiem, że kiedyś w Audi był np. imbus 7 i mogło to zaskoczyć)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymienieasz z przodu beda ci potrzebne nastepujace klucze. Do koła 17 zacisk odkręcasz kluczem nr 13 i płaskim nr15 sobie przytrzymujesz kontre  możesz przed demontażem zacisku wcisnąć tłoczek np dużym płaskim śrubokrętem. Luzujesz srubke trzymającą tarczę do piasty torx 30  odkręcasz jarzmo klucz 21 i bez młotka sie nie obejdzie. zbijasz tarcze czyscisz piaste jarzmo i składasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zgredos napisał:

Jak wymienieasz z przodu beda ci potrzebne nastepujace klucze. Do koła 17 zacisk odkręcasz kluczem nr 13 i płaskim nr15 sobie przytrzymujesz kontre  możesz przed demontażem zacisku wcisnąć tłoczek np dużym płaskim śrubokrętem. Luzujesz srubke trzymającą tarczę do piasty torx 30  odkręcasz jarzmo klucz 21 i bez młotka sie nie obejdzie. zbijasz tarcze czyscisz piaste jarzmo i składasz.

dzięki serdeczne. Nie ma już imbusa 7 na zaciskach jak w poprzednich modelach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem o robocie i żeby zostało dla kolejnych śmiałków - opis dotyczy auta z tarczami 288mm przód (nr tarczy 1K0615301T) oraz 253mm tył (nr tarczy 1K0615601AB):
1) przód:
- do okręcenia koła klucz 17,
- do odkręcenia zacisku od jarzma - klucz 17 na kontrę i 13 odkręcamy -> tyle wystarczy do wymiany klocków; tłoczek jest normalnie wciskany,
- do wymiany tarcz wymagane zdjęcia jarzma -> klucz 22 oraz gwiazdka do odkręcenia tarczy (nie zapamiętałem jaka, ale pochodziła ze standardowego kompletu kluczy).

2) tył:
- do okręcenia koła klucz 17,
- do odkręcenia zacisku od jarzma - klucz 15 na kontrę i 13 odkręcamy,
tłoczek jest wkręcany (wymagane jest wciskanie i kręcenie tłoczkiem by go cofnąć) -> tyle wystarczy do zmiany klocków,
- tarcze możemy zmienić bez zdejmowania jarzma (ja tak zrobiłem); jeśli się upieramy na zdjęcie jarzma to potrzeba Spiline M14 (na 99% ten rozmiar, ale ja mierzyłem go suwmiarką przed planem wyjazdu do sklepu po klucz).


Pamiętajcie o odkręceniu zbiorniczka z płynem i odciąganiu nadmiaru :) oraz oczyszczeniu powierzchni pod tarczą i miejsca gdzie pracują klocki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team