Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Xmen

octavia 3 OLEJ do O3 RS TDI i TFSI

Recommended Posts

Każdy co chwilę pyta o olej do auta, zrobiłem szybkie porównanie olejów i ich najważniejszych parametrów dla Octavia 3 RS TDI 507.00 i dla TFSI 504.00 zakładając zmienne okresy międzyobsługowe.

Wskaźnik lepkości mówi nam o tym jak bardzo zmienia się lepkość oleju podczas zmiany temperatury. Im wskaźnik lepkości jest wyższy tym ta zmiana jest mniejsza. ... Wysoki wskaźnik lepkości pokazuje nam, że olej dobrze spełnia swoje zadania w różnych temperaturach. Jeżeli producent auta wymaga wysokiej wartości lepkości kinematycznej w 100°C może to oznaczać, że silnik jest spasowany dość luźno i wymaga się od oleju wysokiej lepkości, aby ten silnik poniekąd doszczelnić grubością filmu olejowego.

VW 504.00 – oleje Low SAPS do silników benzynowych z nowoczesnymi katalizatorami trójfazowymi (TWC), wydłużone okresy między wymianami do 30-50000 km

VW 507.00 – oleje Low SAPS do silników Diesla (również z pompo wtryskiwaczami) z filtrami cząstek stałych (DPF), wydłużone przebiegi między wymianami oleju do 30-50000 km

Może coś wam to pomoże w wyborze 1f609.png😉 a jak się mylę niech ktoś mnie poprawi LIKE.png(y)

oleje.jpg

Chwała ci za to, jednakże tutaj "spece" wiedzą co lac i to nie jest 5W30, ja również jestem za tym by lać olej zgodnie ze specyfikacją producenta

Teraz z olejami jakieś zmiany w wytycznych mają. Zmieniałem w zeszłym tygodniu w Octavia 3 FL RS 245 (pierwsza wymiana po 10 000 km) i w systemie jako jedyny zaakceptowany był olej normy 508 00 (o oznaczeniu 0W20). Coś musiało się pozmieniać, bo jak w grudniu 2019 kupowałem auto, to mówili że fabrycznie jest 0W20, a przy wymianie zalecają 5W30, a teraz 5W30 nie mogli zalać, mimo że cena ta sama.

Dzisiaj dzwoniłem do ASO i powiedzieli, że jedyny olej jaki mogą zalać to 509. na pytanie dlaczego taki odpowiedzieli, że ze względu na normy czystości spalin. na szczęście nie komentowali wymiany oleju przy 15kkm zamiast 30kkm.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.