Skocz do zawartości

Olej do RSki w benzynie


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

@Kamil RS230 przy następnej zmianie zalej http://www.ravenol.de/produkte/verwendung/d/Product/show/p/ravenol-super-synthetik-oel-ssl-sae-0w-40.html

i powiedz, który jest lepszy ;-)

dla mnie te dwa produkty to top w klasie 0W40 

Edytowane przez Nexus6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 20.09.2017 at 16:32, ucho235 napisał:

Castrol to jeden z większych shitów dostępnych na rynku :), z tym się zgodzi większość z nas :D

Dobrze prawisz. @adam1 sprawdź karty produktowe Castrola i np motula i zobaczysz co jest lepsze. 

Edytowane przez Kamil RS230 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) chyba że to jakiś szyfr :D

A swoją drogą to polecacie jakieś konkretne filtry oleju, ja zawsze brałem Manna albo Knechta, w skodzie to w Aso mi wymieniali na ori także nawet nie wiem co to i tak sie zastanawiam czy może coś lepszego jest?

Znalazłem też taką stronkę :
https://motokorzysci.pl/
ktoś z Was tam zamawiał bo ceny mają spoko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ganczar777 napisał:

:) chyba że to jakiś szyfr :D

A swoją drogą to polecacie jakieś konkretne filtry oleju, ja zawsze brałem Manna albo Knechta, w skodzie to w Aso mi wymieniali na ori także nawet nie wiem co to i tak sie zastanawiam czy może coś lepszego jest?

Znalazłem też taką stronkę :
https://motokorzysci.pl/
ktoś z Was tam zamawiał bo ceny mają spoko ?

Mann, Purflux, K&N no chyba ze pyłkowy to moze być Filtron ?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,

panowie temat rzeka, ale jaki olej polecacie do CJSA 1.8 tsi ? w ASO zalali mi wiadomo czym - castrol edge LL III 5w30. 

Myślałem nad motulem, w poprzedni aucie lałem przez cały okres użytkowania i nie było żadnych problemów. Dalej trzymać 5w30 ? jeśli tak to jaki model motula polecacie ?

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, noize napisał:

witam,

panowie temat rzeka, ale jaki olej polecacie do CJSA 1.8 tsi ? w ASO zalali mi wiadomo czym - castrol edge LL III 5w30. 

Myślałem nad motulem, w poprzedni aucie lałem przez cały okres użytkowania i nie było żadnych problemów. Dalej trzymać 5w30 ? jeśli tak to jaki model motula polecacie ?

z góry dzięki

U mnie przy 420 bhp leję Motula 300V 5w40 i jest ok ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, noize napisał:

jeszcze sie zapytam, a zmiana z 5w30 na 0w40 czy 5w40 nie wiaze sie z niczym ? jakas plukanke silnika trzeba przed zrobic ? 

Wiaze sie ze zmiana zakresu temperatur w jakich sie sprawdza dany olej. 0 vs 5 nizsza temp. krzepniecia. Mowi o lepkosci w niskich temp.

Drugi parametr to lepkosc w temp. 100 st C. Z tego co wiem to do obciazonycj silnikow ten drugi paramete powinoen byc wyzszy tj. W wysokiej temp. Olej powinien byc gestszy zeby nie przerwalo filtru olejowego. Zauwaz ze te oleje LL maja drugi parametr niski np. 30. Olej ma stawiac maly opor ma byc zadki jak woda, ale stosunkowo latwo mozna przerwac filtr olejowy.

Szukaj oleju na bazie PAO z gr IV ew z domieszka z grupy V.

Patrz na specyfikacje jaka jest zalecana do Twojego auta i wybieraj ze znanych marek polecanych tu wczesniej przez kolegow. To bardzo dobre oleje np. - Penrite, Millers, Amsoil, Motul.

Przede wszystkim zastanow sie jak i ile jezdzisz i pod to dobierz olej a nie po producencie.

Nowoczsne oleje (mowimy o dobrych olejach premium) oprocz wlasciwosci smarnych powinny rowniez myc silnik od srodka (np. Z nagaru) wiec przy dobrym oleju nie musisz plukanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 1,8- 2,0 TSI EA888 najlepiej spośród kilku olejów cywilnych które przetestowałem spisuje sie Millers XF 0w40.

Testwane:
Olej ASO
Millers XF 0w40
Neste 0w40
Penrite 0W40
Millers Trident 5w40
Motul X-max 0W40
Motul X-cess 5w40

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Roberto795 napisał:

do 1,8- 2,0 TSI EA888 najlepiej spośród kilku olejów cywilnych które przetestowałem spisuje sie Millers XF 0w40.

Testwane:
Olej ASO
Millers XF 0w40
Neste 0w40
Penrite 0W40
Millers Trident 5w40
Motul X-max 0W40
Motul X-cess 5w40

Co znaczy najlepiej sie spisuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team