Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych
Zaloguj się, aby obserwować  
loqq

octavia 2 Terkotanie jakby plastiku na postoju

Recommended Posts

Witam,

Moje autko to Octavia 2FL 2011, 1.4 TSI (CAXA). Ostatnio w kabinie podczas postoju można usłyszeć nie za głośne terkotanie jakby plastiku w kabinie. Po otwarciu maski i wsłuchaniu się też jest słyszalne. Słychać to podczas stania z wciśniętym sprzęgłem i wbitym biegem, jak i na biegu jałowym. Podczas jazdy tego nie słychać, nawet jak się zbije na luz.

Gdzieś w internecie zdążyłem doczytać, że może to być alternator, który ma funkcje dogrzewania czy jakoś tak, ale nie jestem pewien czy moje auto to posiada.

Czy ktoś może posiadał podobny problem? Czy to faktycznie może ten alternator i nie trzeba się obawiać?

Rozrząd był wymieniany przy 135kkm, aktualnie przejechane 142kkm

Dziękuje z góry z odpowiedzi!

Edytowano przez loqq

Reklamy dla niezalogowanych

Sprawdź sobie łożysko oporowe sprzęgła odpal samochód jak zacznie tyrkotać to wciśnij sprzęgło jak przestanie tyrkotać to masz łożysko do wymiany bądź kpl sprzegło bo może być krzywy docisk sprzęgła.  Pozdrawiam

A dzwięk sie zmienia dodam że auto masz rozrzad na łańcuchu i może byc do wymiany w twoim silniku były wadliwe rozrządy.

Tak tak wiem.

Rozrząd był wymieniany przy 135 kkm. Teraz jest 142 kkm..

Czy w "warunkach domowych" jest opcja sprawdzenia rozrządu, czy trzeba z tym jechać do mechanika?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.