Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych
Zaloguj się, aby obserwować  

Światła autostradowe - OBDEleven

Recommended Posts

Przeglądałem Obd11 i pojawiło się sporo nowych aplikacji do aktywacji w tym światła autostradowe czyli uniesienie wiązki powyżej 1xxKMH czy ktoś wie czy ta funkcja realnie działa w Octavii?

Jest coś takiego w Seat Ibiza z LEDami ale Octavia nigdy tego nie miała według moich informacji.

Wysłane z mojego Pixel 3a XL przy użyciu Tapatalka

Reklamy dla niezalogowanych

Przeglądałem Obd11 i pojawiło się sporo nowych aplikacji do aktywacji w tym światła autostradowe czyli uniesienie wiązki powyżej 1xxKMH czy ktoś wie czy ta funkcja realnie działa w Octavii?
Jest coś takiego w Seat Ibiza z LEDami ale Octavia nigdy tego nie miała według moich informacji.
No to masz złe informacje. Reflektory ksenonowe z AFS mają taką funkcję. Słup światła zmienia się przy prędkości 110 km/h.
Najlepiej poczytaj instrukcje i wszystko będzie jasne. Co do led ów po FL nie wiem i się nie wypowiem.

Światła dostosują się nie tylko na autostradzie, ale też w mieście. 75 i 76 strona instrukcji obsługi.

Klik

Edytowano przez dagetto

Światła dostosują się nie tylko na autostradzie, ale też w mieście. 75 i 76 strona instrukcji obsługi.
Klik
Tak, bo to jest właśnie AFS. Dostosowywują się też podczas mgły, ale kolega pytał o światła autostradowe więc resztę pominołem.

Dzięki za wyjaśnienia, mam FLke z LEDami więc możliwe że ta funkcja jest tylko trudno to realnie zauważyć :)

Dzięki za wyjaśnienia, mam FLke z LEDami więc możliwe że ta funkcja jest tylko trudno to realnie zauważyć :)

Na ksenonach to wyraźnie widać jak zmienia się strumieni świetlny więc myślę, że na ledach też powinno być to widoczne.
Sprawdź jak mówię w instrukcji obsługi.

Do FL w dziale oświetlenia nie ma nic na ten temat w instrukcji, jest informacja o light assist ogólnie stąd podejrzewam że FL w Full Led nie ma funkcji świateł autostradowych.
Światła podnoszą się zauważalnie przy włączeniu świateł drogowych.
AFS statyczny działa w mieście do 50kmh poprzez dodatkowe boczne ledy w reflektorze głównym.

AFS statyczny działa w mieście do 50kmh poprzez dodatkowe boczne ledy w reflektorze głównym.

No to troszkę inaczej niż w ksenonach, gdzie realizowane jest to po przez soczewki w reflektorach głównych.

Trochę to rozumiem ponieważ ksenony mają skręt góra dół i lewo prawo, więc AFS na boki w LED jest zrealizowany bocznymi diodami a w ksenonach przesunięciem lampy.
Natomiast LEDy mają jednak automatyczne poziomowanie góra dół więc tryb autostradowy to żaden problem ale chyba niestety go brakuje.
W Seat jest opcja do klikniecia włączająca lub wyłączająca ta funkcje.
Moze jest to kwestia pozycjonowania marki lub mój brak zauważenia działania tej funkcji w praktyce.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.