Skocz do zawartości

Stage1 stabilny program octavia 3 rs


Piort Nadja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, prosze kolezenstwo aby sie konstruktywnie pochylic nad tematem, bo chcialbym sie doedukowac w temacie jak za 2 dni odwiedze pana tunera z reklamacja. A oto i ten babol

IMG_20220419_204850.jpg

Wiem tyle ze stosunek km/nm powinien sie zbluzac do 1, tutaj za bogato o 50nm i kilka km  za malo, chyba ze sie myle? W praktyce jazda jest uciazliwa juz od ok 2000 rpm a zaczyna sie za duzy ciag i jazda jest szarpana, zeby jezdzic plynnie trzeba biegi zmieniac przy 1500rpm co jest totalnym bezsensem. Prosze podrzuccie wykresy swoich stabilnych programow zebym mogl to porownac przeanalizowac i jak krowie na rowie wylozyc panu tunerowi zeby to mialo rece i nogi. Kurde kolo najlepszy potencjalnie w okolicy, wszyscy chwala a mi takiego babola zrobil. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpany ten wykres strasznie.  Na 95 zdarzają się lekkie odchylenia, ale chyba nie aż takie, bo by podnieść w tych miejscach zapłon czy boost potrzeba 98.

Wejdź sobie np. na fejsa r-performance czy edctuning i zobacz jak tam wyglądają wykresy. Raczej są to linie idące ku górze, czasem z lekką falą (na 95) i opadające. Ja w R robiłem swoje 1.4 więc bez porównania do Twojego silnika, ale nie mam takiego wykresu kursu walut jak u Ciebie.

Tutaj też możesz zobaczyć jak to wygląda:

http://www.compsport.pl/pojazdy/index/wszystkie/all/2000/8/32

Tylko u Ciebie nawet seria jest w sumie też taka falowana. Wszystko było wcześniej ok?

Edytowane przez dagetto (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie i sie pojawia pytanie bo przyrost Nm w stosunku do serii o 32% czy to nie za bogato, bo to jeszcze wiecej niz u mnie. Ja teraz ze 40 Nm zdejme, bo uwazam ze to za duzo i nie da sie tym spokojnie jezdzic w sensie jak trzeba z rodzina. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyrosty 20% km, ale tylko 10% Nm dlaczego tak malo? Krzywe rzeczywiscie fajnie wygladzone
Tak podobno jest optymalnie dla automatu bez męczenia go. Mam DSG i też zrobiony program na niej więcej jestem mega zadowolony. Na sporcie nawet jest zbyt duży power. Muszę kiedyś podjechać do chłopaków na poprawkę. Niestety nigdy nie ma czasu. Sport i tak tylko od święta więc nie ma ciśnień.
Zawsze można więcej tylko po co dla oski. Znam takich co mają i po 515 nm, ale zawsze coś jest nie tak.
P. S. Zwróć uwagę, że to jest RS 220 i seria na 95 wypluła ponad 250 hp więc bonus fabryczny jest bardzo ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem u mnie jest manual, a dsg to chyba dq250 nie jest czasem do max 350Nm?I pewnie dlatego ta ostroznosc. 
Tak DQ250. Z fabryki samochód wyjeżdża z 350Nm więc nie jest do tej wartości. Podobno i 600Nm wytrzymuje, ale nie mam zamiaru sprawdzać.
Samochód ma służyć długo i bez awaryjnie na drogach publicznych, a na tor biorę z wypożyczalni rajdowkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team