Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych
Zaloguj się, aby obserwować  
Piort Nadja

octavia 3 Stage1 stabilny program octavia 3 rs

Recommended Posts

Witam, prosze kolezenstwo aby sie konstruktywnie pochylic nad tematem, bo chcialbym sie doedukowac w temacie jak za 2 dni odwiedze pana tunera z reklamacja. A oto i ten babol

IMG_20220419_204850.jpg

Wiem tyle ze stosunek km/nm powinien sie zbluzac do 1, tutaj za bogato o 50nm i kilka km  za malo, chyba ze sie myle? W praktyce jazda jest uciazliwa juz od ok 2000 rpm a zaczyna sie za duzy ciag i jazda jest szarpana, zeby jezdzic plynnie trzeba biegi zmieniac przy 1500rpm co jest totalnym bezsensem. Prosze podrzuccie wykresy swoich stabilnych programow zebym mogl to porownac przeanalizowac i jak krowie na rowie wylozyc panu tunerowi zeby to mialo rece i nogi. Kurde kolo najlepszy potencjalnie w okolicy, wszyscy chwala a mi takiego babola zrobil. 

Szarpany ten wykres strasznie.  Na 95 zdarzają się lekkie odchylenia, ale chyba nie aż takie, bo by podnieść w tych miejscach zapłon czy boost potrzeba 98.

Wejdź sobie np. na fejsa r-performance czy edctuning i zobacz jak tam wyglądają wykresy. Raczej są to linie idące ku górze, czasem z lekką falą (na 95) i opadające. Ja w R robiłem swoje 1.4 więc bez porównania do Twojego silnika, ale nie mam takiego wykresu kursu walut jak u Ciebie.

Tutaj też możesz zobaczyć jak to wygląda:

http://www.compsport.pl/pojazdy/index/wszystkie/all/2000/8/32

Tylko u Ciebie nawet seria jest w sumie też taka falowana. Wszystko było wcześniej ok?

Edytowano przez dagetto
  • Lubię to 1

Tylko strojone na 95 paliwie ale tez czeka mnie ponowna wizyta bo szarpie przy mocnym obciązeniu z 4,5 i 6 biegu

39DB34D5-08B4-43D6-9FB2-EBD7266AF7D6.jpeg

No wlasnie i sie pojawia pytanie bo przyrost Nm w stosunku do serii o 32% czy to nie za bogato, bo to jeszcze wiecej niz u mnie. Ja teraz ze 40 Nm zdejme, bo uwazam ze to za duzo i nie da sie tym spokojnie jezdzic w sensie jak trzeba z rodzina. 

Przyrosty 20% km, ale tylko 10% Nm dlaczego tak malo? Krzywe rzeczywiscie fajnie wygladzone
Tak podobno jest optymalnie dla automatu bez męczenia go. Mam DSG i też zrobiony program na niej więcej jestem mega zadowolony. Na sporcie nawet jest zbyt duży power. Muszę kiedyś podjechać do chłopaków na poprawkę. Niestety nigdy nie ma czasu. Sport i tak tylko od święta więc nie ma ciśnień.
Zawsze można więcej tylko po co dla oski. Znam takich co mają i po 515 nm, ale zawsze coś jest nie tak.
P. S. Zwróć uwagę, że to jest RS 220 i seria na 95 wypluła ponad 250 hp więc bonus fabryczny jest bardzo ok.

Ok rozumiem u mnie jest manual, a dsg to chyba dq250 nie jest czasem do max 350Nm?I pewnie dlatego ta ostroznosc. 
Tak DQ250. Z fabryki samochód wyjeżdża z 350Nm więc nie jest do tej wartości. Podobno i 600Nm wytrzymuje, ale nie mam zamiaru sprawdzać.
Samochód ma służyć długo i bez awaryjnie na drogach publicznych, a na tor biorę z wypożyczalni rajdowkę

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.