Jump to content

Jakie świece zapłonowe polecacie do 1,4 TSI 140 KM CHPA?


dzida

Recommended Posts

 

Jako że 180 tkm wybiło i od ostatniej wymiany zeszło 60 tkm to trzeba wymienić...

Wg serwisówki to Bosch Y5KPP332GA

Ale na allegro jest tylko Y5KPP332 (bez "GA") - Czymś istotnym się różnią?

Znalazłem też polecane NGK PZKER7B8EGS

Cena zbliżona

Które lepsze? Co polecacie ?

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

 

Link to comment
Share on other sites

Widziałem.
Dziś ściągacz do cewek będzie juz w paczkomacie

Pytam tylko o świece
Wg faktury ostatnio miałem wsadzone NGK i teraz myślę o spróbowaniu tych Boscha...

Ale może ktoś miał i te i te i będzie mógł wrażenia zapodać z używania obu...

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Ściągaj cewki na gorącym silniku, inaczej jest prawdopodobieństwo, że urwiesz. Rozgrzana guma bez problemu się zsuwa.

Świece lepiej wkręcać na zimnym, bo gwint może się niezgrać z tym w  rozgrzanyn bloku.

Świece najlepiej wsadzać za pomocą takiego rozsuwanego łapaka z magnesem na końcu, bo jak je tam wsuniesz ręką to będą te kilkanaście milimetrów opadać i się może porcelana ukruszyć od uderzenia. I pamiętaj o memencie dokręcania. 

U mnie do wymiany 900 km XD

Edited by dagetto (see edit history)
  • Lubię to 2
Link to comment
Share on other sites

Ściągaj cewki na gorącym silniku, inaczej jest prawdopodobieństwo, że urwiesz. Rozgrzana guma bez problemu się zsuwa.
Świece lepiej wkręcać na zimnym, bo gwint może się niezgrać z tym w  rozgrzanyn bloku.
Świece najlepiej wsadzać za pomocą takiego rozsuwanego łapaka z magnesem na końcu, bo jak je tam wsuniesz ręką to będą te kilkanaście milimetrów opadać i się może porcelana ukruszyć od uderzenia. I pamiętaj o memencie dokręcania. 
U mnie do wymiany 900 km xD
Ściągacz dotarł...
Kosztował mnie 55,68 zł
Zamawiam te świece Boscha i zobaczymy jak wyjdzie....

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Nie trzeba żadnego ściągacza. Jak już wyżej kolega pisał na ciepłym (nie koniecznie gorącym) silniku wystarczy. Tak by olej miał 60°C będzie idealnie. Lepiej zainwestować w smar do świec/cewek, by w przyszłości nie było problemu. Bez tego smaru lub z bardzo starym, wyschnietym to i ze ściągaczem można uwalić cewkę.

Link to comment
Share on other sites

Nie trzeba żadnego ściągacza. Jak już wyżej kolega pisał na ciepłym (nie koniecznie gorącym) silniku wystarczy. Tak by olej miał 60°C będzie idealnie. Lepiej zainwestować w smar do świec/cewek, by w przyszłości nie było problemu. Bez tego smaru lub z bardzo starym, wyschnietym to i ze ściągaczem można uwalić cewkę.
Możliwe... Ale 50 zł to nie majątek a będzie na przyszłość.... A zawsze to łatwiej wyciągnąć

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

To prawda. To nie majątek. Drugie 50 zł jeszcze na smar np. z BERU
Nigdy nie smarowalem w żadnym aucie i nie zamierzam.... I nigdy nie miałem żadnych problemów z odkręceniem świec....

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Nigdy nie smarowalem w żadnym aucie i nie zamierzam.... I nigdy nie miałem żadnych problemów z odkręceniem świec....

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Ja też nigdy nie smarowałem w żadnym samochodzie, ale tam nie było dość drogich cewek bezpośrednio na świecach.
Rób jak uważasz. Twój samochód, twój portfel.
Ja tylko chciałem dać dobrą radę, która zresztą jest zalecana przez producenta w serwisowej instrukcji.
Link to comment
Share on other sites

Ja też nigdy nie smarowałem w żadnym samochodzie, ale tam nie było dość drogich cewek bezpośrednio na świecach.
Rób jak uważasz. Twój samochód, twój portfel.
Ja tylko chciałem dać dobrą radę, która zresztą jest zalecana przez producenta w serwisowej instrukcji.
No właśnie przeglądałem serwisówki skody i nie znalazłem zapisu o żadnym smarze przy zmianie świec zapłonowych ....
Możesz pokazać ten zapis?


Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Ok. Nie mam za wiele czasu, ale specjalnie dla Ciebie.

Mam nadzieję, że nie muszę tłumaczyć?

Na przyszłość zmień swoje serwisówki skody.

Jeszcze raz to powiem. Nie przemądrzam się i jak czegoś nie wiem to nie doradzam!

Zrobisz jak chcesz, ale proszę nie twierdz, że opowiadam głupoty.

O3 RSP.JPG

Link to comment
Share on other sites

Ok. Nie mam za wiele czasu, ale specjalnie dla Ciebie.
Mam nadzieję, że nie muszę tłumaczyć?
Na przyszłość zmień swoje serwisówki skody.
Jeszcze raz to powiem. Nie przemądrzam się i jak czegoś nie wiem to nie doradzam!
Zrobisz jak chcesz, ale proszę nie twierdz, że opowiadam głupoty.
1371347410_O3RSP.thumb.JPG.5dd56534377ed6af8998c9a7d79f78f6.JPG
Dzięki za pokazanie. W mojej starszej wersji tego nie ma, więc skoro masz nowsza wersję to podziel się ze wszystkimi....


A tak ma marginesie to zluzuj trochę poślady bo Ci się kurze łapki na worach porobią.... Zapytałem kulturalnie bo sam nie znalazłem tego zapisu a Ty naskakujesz na mnie jakbym Ci chomika telewizorem zabił...

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka


Link to comment
Share on other sites

Dzięki za pokazanie. W mojej starszej wersji tego nie ma, więc skoro masz nowsza wersję to podziel się ze wszystkimi....


A tak ma marginesie to zluzuj trochę poślady bo Ci się kurze łapki na worach porobią.... Zapytałem kulturalnie bo sam nie znalazłem tego zapisu a Ty naskakujesz na mnie jakbym Ci chomika telewizorem zabił...

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka


Twoja wypowiedź brzmiała :
"No właśnie przeglądałem serwisówki skody i nie znalazłem". Brzmi jak przekora.
Ja odebrałem ją, że to ty na mnie naskakujesz i twierdzisz iż wyssałem sobie to z palca.

Poza tym nie wiem, może tobie się coś zwiera na pośladach czy gdzieś tam. Nie będę w to wnikał i ci doradzał byś sobie zluzował, bo nie w tym problem.
Chcesz porady w sprawie Octavii to możemy kulturalnie porozmawiać.
Chcesz rozmawiać o chomikach, wiewiórkch czy TV to myślę, że to nie to forum.

Ta więc bez napinki, bo nie w tym rzecz. Uważam temat za zamknięty.
Pozdrawiam i szerokości.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

I wymieniałem. Ciężko faktycznie wyjąć cewki (przyrząd nieco pomaga - jest łatwiej złapać).

Wrażenia? Wcześniej miałem NGK a zmieniłem na Bosch i wg mniej równiej chodzi silnik (te NGK od początku trochę nierówno współpracowały). ale pojeździmy zobaczymy

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka



  • Dzięki 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team