Skocz do zawartości

Dodanie wzmacnacza do seryjnego radia


gruszon18

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Panowie. 

Tematyka obszerna jak Wisła na wiosnę.. Słabe audio to pierwsze co zauważyłem po przesiadce do RSa. Nie wiem jaki rodzaj radia mam, nie potrafię tego rozpoznać, dlatego dodaję zdjęcie aby Wam ułatwić. Dwie rzeczy jakie mnie nurtują w przypadku nagłośnienia w tym aucie to fakt że fabryczne radio gra naprawdę cicho,  a dodatkowo zdarza się że po ponownym podłączeniu telefonu muzyka gra o wiele ciszej ( może ktoś coś kojarzy więcej w temacie, muzykę puszczam ze spotify premium za pośrednictwem połączenia BT)..

Kiedyś w poprzednim aucie miałem dokładać konwerter sygnału na rca ale skończyło się na wymianie radia i zakupieniu odpowiedniej ramki /panelu.. Tu sytuacja ma się inaczej skoro główna jednostka jest w schowku a dodatkowo radio jest sprzężone z autem ( sterowanie w kierownicy czy wyświetlanie danych o pojeździe ) i nie chciałbym takich funkcji stracić.  Z tego co udało mi się wyczytać to bardzo często sama wymiana jednostki na Columbusa czy też Amundsena ( nie do końca jestem pewien które to które , z góry wybaczcie) też nie do końca jest najlepszym rozwiązaniem, kolejna kwestia że to też spory koszt. Profesjonalne firmy trudniące się takimi usługami chcą olbrzymie pieniądze za poprawę nagłośnienia a ja będąc świeżo po zmianie auta nie jestem już skory do wydawania pieniędzy, dlatego mając już np skrzynie która pasuje w boczek w bagażniku, dwa wzmacniacze oraz konwerter myślałem nad ogarnięciem tematu samemu. 

Wiem że dużo da samo wyciszenie ale to będę chciał zrobić mając już głośniki do drzwi- raz rozbierasz boczki , raz je składasz, to  akurat logiczne.  Dlatego obecnie chciałbym się skupić jedynie na wyprowadzeniu sygnału z radia dla wzmacniacza by wzbogacić tony niskie z pomocą wcześniej wspomnianej skrzynki. 
Samo działanie konwertera pojmuje, sygnał z radia idący na którąś parę głośników konwerter odpowiednio zamienia na wyjścia RCA- tyle potrzebuje rozumieć.. Chodzi teraz o to którą parę głośników najlepiej wykorzystać ?  Z tego co widziałem na wtyczce wychodzi chyba 8 przewodów, lewy i prawy przód . oraz lewy i prawy tył. Nie chciałbym rezygnować np z tylnych głośników ale wpinając konwerter w ich miejsce i tak sygnał do nich tracę prawda ? Nie da się ogarnąć aby np wlutować konwerter w przewody tych głośników i jednocześnie by te głośniki nadal grały jak grają ?

Jeśli mogę, chciałbym poprosić o jak najoptymalniejsze rozwiązanie dla mojego tematu, może nie ma co się zastanawiać tylko trzeba wymienić radio na inne?  Jeśli mam być szczery nie ogarniam tematyki tyczącej się tego czy np jakieś chińskie radio ogarnie też sterowanie funkcjami w aucie i etc albo czy któryś inny model radia  który był instalowany w skodach np ma już wyjście RCA. Bardzo bym prosił o oświecenie mnie w tych kwestiach bo mam problemy z wyszukaniem tych informacji .

Pozdrawiam serdecznie, Adam

 

IMG_20230513_135225.jpg

Edytowane przez gruszon18 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Columbusa MIB1. Proponuję po pierwsze wymienić jednostkę w schowku na MIB2, w zależności od budżetu i oczekiwań może to być Bolero, Amundsen lub Columbus. Do tego dobre głośniki o impedancji 2 Ohm plus wyciszenie drzwi i powinieneś być zadowolony. A jeśli będziesz chciał subwoofer to też da się ogarnąć i to nawet bez użycia dodatkowego wzmacniacza.

Systemy infotainment w grupie VAG

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz rozwinąć temat jednostek, jakie są podstawowe różnice między MIB2 A MIB1? Czy Bolero lub Amundsen posiadają już wyjścia rca? Wyciszenie i wymianę głośników planowałem zrobić w sierpniu bo będę miał wtedy na to czas tak naprawdę. A co do tematu subwoofera? Chętnie zgłębię ten temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIB1 nie ma wsparcia dla SmartLink.

Żaden MIB nie posiada wyjść RCA.

Daje się założyć fabryczny subwoofer z Polo lub Leona w koło zapasowe i napędzić go bezpośrednio z jednostki. Poziom subwoofera tez jest wtedy sterowany z jednostki.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team