Skocz do zawartości

Samodzielne obszycie kierownicy. Demontaż plastików.


mcgagatek

Rekomendowane odpowiedzi

podłączę się, a czy można na tym wielowypuście obrócić kierownicę o ząbek dwa, bo mam krzywo przy jeździe na wprost. wygląda to na szybką robotę

I czy tak samo wygląda to z przyciskami na kierownicy, jakieś dodatkowe wiązki, taśmy?

Mam obawy co do demontażu tej poduchy, takie podświadome czy coś nie je... nie 🙂 ale może bym się zdecydował żeby wyprostować w końcu kierę

Edytowane przez mariush19 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać o ząbek, dwa, ale komputer będzie wywalał ci błąd , widoczny tylko w vcds. Chyba, że przestawisz dużo to wtedy wywali na desce. Żeby zaadoptować nowe położenie, trzeba obrócić na postoju do końca w lewo, potrzymać, do końca w prawo, potrzymać i przejechać się trochę pomału na wprost. Za dużo nie można dawać, bo przy pełnym skręcie możesz urwać taśmę od multifinkcji. 

Ja dałem u siebie jeden ząbek.

Masz tam dwie wiązki, jedną od poduszki, druga od multifinkcji.

Nic nie jeb....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a skąd komputer będzie wiedział że coś zostało przestawione o jeden ząbek? teoretycznie żeby nie te taśmy które można zerwać,  to można by w ogóle o 90 stopni przestawić, a i tak ilość obrotów kierownicy do skrajnych położeń będzie taka sama?

a co do taśm skoro teraz mam krzywo, to teraz mogę zerwać te taśmy ?

pytam czysto teoretycznie, bo mnie to zaciekawiło

Edytowane przez mariush19 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2023 o 09:39, mariush19 napisał(a):

podłączę się, a czy można na tym wielowypuście obrócić kierownicę o ząbek dwa, bo mam krzywo przy jeździe na wprost. wygląda to na szybką robotę

Nie lepiej zrobić zbieżność / geometrię ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można geometrię, ale jest z nią wszystko ok, idzie prosto jak strzała, nie trzeba kiery trzymać. Odkręcenie 1 śrubki jest szybsze i tańsze.

W dniu 7.06.2023 o 10:58, dagetto napisał(a):

Dla komputera pozycja ustawiona w fabryce jest ok, jak dasz o jeden ząbek, to dla niego jest jakbyś cały czas skręcał i po kilku kilometrach wywala błąd. Taśma ma jakiś tam zapas, ale nie za duży.

to jakiś czujnik musi być w kierownicy-poduszce? ale jakby był to dlaczego zezwala jeździć z krzywo ustawioną kierą i nie zgłasza błedu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem tylko, że po takim zabiegu u mnie wywaliło błąd czujnika skrętu g85 i jakieś inne wynikające z tego błędu. Po adaptacji wszystko gra. Śmiało zdejmuj, przeskakuj o jeden ząbek i będzie dobrze. Zawsze możesz wrócić do początkowego ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team