Skocz do zawartości

1.9 TDI agr podniesienie mocy (zmiana turbo)


IceMan93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 
Panowie powoli choć narazie wstępnie analizując, przymierzam się do zwiekszenia mocy w mojej octavce  z AGR-em pod machą. Z racji tego ze turbo juz przydaloby sie oddac do regeneracji, myslalem nad wrzuceniem jakiejś większej dmuchawy, zmianie wtrysków, oczywiście zgranie tego wszystkiego programem, ewentualnie pompa 11  . 
Tylko teraz tak , chcialbym to zrobic oczywiscie tak zeby bylo jak najmniej przerobek, co jest nie mozliwe ;p. Analizując tutaj dwie drogi, można wrzucic turbawe z VNT np z ASZ , przerabiajac uklad sterowania , ( co średnio mi się usmiecha), oraz wrzucic jakies turbo WG. Tylko czy ta druga opcja się opłaca.I z czego ( jakie) podeszloby turbo. Troche szukalem troche szperałem no i wyczytalem gdzies na forum bodajże golfa, ze ludzie pakują turbawe garretta T3 z 1.6 td, 1.9 td. Slyszal ktoś coś o takich cudach zeby pakować turbo od td to tdi ? Ponoć ponoć można dmuchac tym 1.8 bara bez ryzyka ukręcenia wirnika. Wada turbiny jest duża bezwładnośc z czym sie wiaże dość późne wstawanie , zaczyna pompować przy 2300-2400 rpm co mnie troche przeraża (z teoretycznego punktu widzenia) . Może jest jeszcze jakas fajna turbinka WG ktora by w miare podeszla pod ten zestaw ? Bo moim zdaniem jak juz wstawiać to wrzucać coś w miare wydajnego. 
Co wogole sądzicie na ten temat? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest fajne turbo na WG gt1549s , u mnie w toledo wydoiło na pompie i wałku z sdi , wtryskach 216 ,dolocie , fmicu i przelotowym wydechu  167Koni i 330Niutka.

Turbo fajnie pompuje bo wstaje juz przed 2000obr/min i idzie do samego końca .

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

wałek sdi ma dluzsze czasu otwarcia zaworów , na nim auto zyskuje troszkę mocy i można więcej podlać paliwem .

FMIC to podstawa w dłubaniu tdi  , moim zdaniem już od 140koni w górę w 1.9tdi vp warto się nad nim zastanawić bo w upalne dni będzie puchło auto.

Ja zamontowałem  FMIC już przy 136koniach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team