Skocz do zawartości

Akcja fabryczna 23AX ?


stu21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś przechodził akcję fabryczną 23AX ?  Jakie macie spostrzeżenia warto/nie warto?   Podobno to jakaś aktualizacja oprogr. sterownika silnika  chyba coś z emisją / katalizatorem / DPF?   Pytanie czy efekt nie wpłynie na jakość użytkowanie? Mam obawy  czy nie straci na mocy lub nie będzie szybciej zużywał filtra DPF ?  Jak ktoś ma info to proszę o paradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też słyszałem o tej akcji. Z jednej z warszawskich ASO dziś uzyskałem takie info: "Nr akcji 23AX, nr zezwolenia 91776 -  Firma VW opracowała dla Państwa samochodu dobrowolną aktualizację oprogramowania sterownika  silnika, która skutkuje zmniejszeniem emisji tlenków azotu czyli poprawia emisję spalin. ... aktualizacja ...nie wpływa negatywnie na emisję spalin ani na wytwarzane przez samochód hałasy..."                        To kluczowe fragmenty z oficjalnego pisma. Pani z serwisu tłumaczyła, że chodzi o ochronę katalizatorów, które w starszych autach są bardziej narażone na zużycie i poprawienie parametrów w zakresie rozruchu i etapu rozgrzewania silnika. Aktualizacja dotyczy też DSG ale nie wiem w jakim zakresie.  Moja O3 ma EA288 2,0TDI CUNA 184KM +DSG6 DQ250 z normą Euro 6+ i też chętnie usłyszał bym (od mechanika-elektronika) co konkretnie w s-ku i skrzyni ma być zmienione. Testy przyspieszania i zużycia paliwa trzeba by zrobić przed i po. Przecież Euro7 z tego nie wyjdzie. p.s. w homologacji z DE mam "Euro 6W", polskie ASO nazywa to "Euro6+" a której z polskich/eu norrm to odpowiada?  Euro6, 6c, 6d temp, 6d isc fcm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team