Skocz do zawartości

Awaria DSG DQ381


Michał85

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry jestem Michal i od 2 miesiecy jestem szczesliwym posiadaczem Octavi 3 w kombiku z 2019 roku. Silnik benzyna 2.0 tsi 4x4 dsg. Po zakupie wymienilem olej w m4k w katowicach. Wszystko bylo ok do wczoraj. Podczas gwaltownego hamowania skrzynia zwariowala. Po wrzuceniu D lub R trzeba dodac gazu aby samochod ruszyl tzn nie ma tego raczkowania czy pelzania a wczesniej bylo.  Przeciaga biegi i zmienia dopiero w okolicy 4 tys obrotow, szarpie biegami podczas jazdy czasami traci tak jakby moc i musze lopatkami zbic na nizszy. Ostatnio wymienialem tez hamulce z tylu bo byly bardzo zuzyte. Wyczytalem ze czasami od czujnika abs swiruje skrzynia. Czasami slyszalne jest takie terkotanie z ktoregos kola z tylu pojazdu. Dodam ze wpialem kostke i odczytalem bledy to wyskoczyly tylko 002a90 oraz 002a8f. Natomiast jak podjechalem na warsztat gdzie gosciu ma lepszy sprzet to wyskoczyly tylko 4 bledy ze skrzyni biegow a z absu juz nie.  Przed chwila bylem w m4k w katowicach to pan mi powiedzial ze skrzynia traci cisnienie na 1 i 2 zaworku i najprawfopodobniej mechatronika padla. Macie jakies sugestie? Jest to moj pierwszy w zyciu automat i obchodze sie z nim jak z jajkiem. 

Edytowane przez Michał85 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem temat BLEDNYCH KODOW.  Myslicie ze skasowanie ich poprawi dzialanie skrzyni? Kolega mechanik co podpinal kompa nie kasowal ich tylko powiedzial zeby jechac tam gdzie olej wymienialem bo chcial aby sie fachowcy od dsg wypowiedzieli.  A w m4k katowice nie podjal fachowiec od dsg proby kasowania bledow tylko gadal o tej utracie cisnienia. Ja juz glupi jestem z tego wszystkiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis moja ośmiornica wyladowala w ASO Ganinex Katowice. Po diagnozie okazalo sie ze padly plytki mechatroniki w dsg odpowiedzialne za 1 i 2 bieg. Koszt naprawy z wymiana oleju 6500 zl czas oczekiwania do 14 dni na czesci plus czas naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis mi dzwonili z ASO ze jednak tego nie naprawia ale moge u nich wymienic na nowa skrzynie za 55 tys zl 🤣 jutro jade po skode i bede szukac uzywanej skrzni lub fachowca co podejmie sie naprawy. 

Przegladam internet i tak sie zastanawiam czy rozni sie czyms DQ381 w wersji diesel a benzyna? 

Czy jest tu jakiś specjalista co po nr vin powie mi jaki mam model lub nr czy kod   skrzyni??????

ASO podalo mi OGC 300 013 M 001 

Edytowane przez Michał85 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team