Reklamy dla niezalogowanych
rbr.wpr

1.6 mpi lpg modyfikacje?

8 postów w tym temacie

Witam mam Octavię 2 tour z 2011r., przejechane 300k. Samochód wykorzystywany na taxi więc kilometry się kręci. Czy można w ogóle coś tym zrobić? Dodać mocy? Autko jeździ idealnie i nie psuje się więc nie myślę o zmianie na nowsze mocniejsze.

Jak przyglądam się zdjeciom waszych octavek to aż mi głupio pytać o moją ale będę wdzięczny o pomoc gdyż zależy mi na zwiekszeniu mocy. Z góry dziękuję.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

W zwykłym silniku wolnossącym niestety nie wiele da się zrobić żeby niedużym kosztem zwiększyć moc... 

Źeby uzyskać odczuwalny przyrost mocy trzeba w wolnossaku wydać sporo hajsu ,mimo wszystko przy tej pojemności wiele nie zyskasz , możesz wymienić filtr na jakiś K&N , pomyśleć nad jakimś wydechem , wywalić zbędne kg z auta ... ale to może jedynie nieznacznie poprawić dynamikę.

To co konkretnie możecie zaproponować? Żeby dodać z 20 kucykow i czy to w ogóle ma sens?

W zwykłym silniku wolnossącym niestety nie wiele da się zrobić żeby niedużym kosztem zwiększyć moc... 

Jakim kosztem +/-?

Możesz próbować robić chipa, ale to da ci co najwyżej 10KM (przy dobrych wiatrach) i polepszy przebieg momentu obrotowego.

Ja najpierw bym na twoim miejscu skoczył na hamownię sprawdzić auto i zobaczyć co wyjdzie... Być może coś jest zabrudzone i wyjątkowo zamula autko do czego mogłeś się też przyzwyczaić już. Przy okazji może podpytać ile by chcieli za jakiegoś chipa/boxa na taki silnik :-P

Reszta to tak jak pisze @Wronek1 jakiś filtr, wydech... więcej raczej nie poradzisz ;-) 

perelka-sig.jpg

2 godziny temu, rbr.wpr napisał:

Żeby dodać z 20 kucykow i czy to w ogóle ma sens

Te 20 koni to nie poprawi CI jakoś dynamiki, jak dla mnie nie ma sensu zaczynania zabawy. Ciesz się, że masz mało awaryjny silnik i nie ma się co psuć :). 

Ok dzięki za info. Jedyne co mi pozostaje to zmienić na mocniejszy silnik. Pozdrawiam Panowie

1 osoba lubi to

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się