Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No ja też raczej złego słowa nie powiem. Na autostradzie przy większych prędkościach trochę więcej pali. 

Dzisiaj wybrałem się na przejażdżkę w góry i osiągnąłem mój nowy rekord spalania 4,8. 

Chyba niżej już mi się nie uda zejść na tym silniku. :)

20180128_173945.jpg

Edytowane przez Arius (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też raczej złego słowa nie powiem. Na autostradzie przy większych prędkościach trochę więcej pali. 
Dzisiaj wybrałem się na przejażdżkę w góry i osiągnąłem mój nowy rekord spalania 4,8. 
Chyba niżej już mi się nie uda zejść na tym silniku. :)
20180128_173945.thumb.jpg.13fe9ec770413f7af7bffadbd741fb46.jpg


Da się :)
b218075e57a576d06625b37b6153e531.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.02.2018 at 21:52, micho napisał:


Da się :)
b218075e57a576d06625b37b6153e531.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

wow, zadziwiający wynik, ja próbuję zejść niżej ze spalaniem i nic z tego nie wychodzi.

Może jakby po drodze świateł nie było i temperatura parę stopni była wyższa to by się udało :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, deenbe napisał:

RS'em też można jezdzić jak dziadek...

IMG_1870.JPG

zaraz jak dziadek. Ekonomicznie nie znaczy ślamazarnie. Na światłach raczej ruszam pierwszy :).

 Staram się zaoszczędzić paliwo w innych sytuacjach jak np. hamowanie.

Edytowane przez Arius (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Arius napisał:

zaraz jak dziadek. Ekonomicznie nie znaczy ślamazarnie. Na światłach raczej ruszam pierwszy :).

 Staram się zaoszczędzić paliwo w innych sytuacjach jak np. hamowanie.

Bo masz 1.4.

1.8 nie jest ekonomiczny na niskich biegach i podczas przyśpieszania. Nawet stary 1.4 CAXA w O2FL ojca w podobnych warunkach przy podobnym zastosowaniu ogólnych zasad eco-drivingu bedzie miał ten 1l/100km mniej spalania.

W trasie to zupełnie inna bajka bo myślę, że 1.4 i 1.8 będą miały bardziej zbliżone wyniki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kamil RS230 napisał:

@przybysz86 w trasie to każde auto potrafi być ekonomiczne;) nawet te 400 konne potwory chłopaków palą po 8,0 litrów przy normalnej jeździe. 

Akurat ma to sens bo mocniejszy silnik pracuje lżej w trasie. Robili wszak test w Top Gear bodaj gdzie gość pałował priusa a za nim jechał drugi w BMW M3 i wyszło, że M3 pali połowę mniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, przybysz86 napisał:

Akurat ma to sens bo mocniejszy silnik pracuje lżej w trasie. Robili wszak test w Top Gear bodaj gdzie gość pałował priusa a za nim jechał drugi w BMW M3 i wyszło, że M3 pali połowę mniej ;)

Tyle, że ten test nie miał na celu pokazania zachowania w trasie tylko ogólnie, że mały pałowany silnik spali więcej niż duży nie pałowany.

Silniki na trasie zachowują się różnie - 3 litrowe bi turbo bmw (benzyna) potrafi spalić przy 140 9.5 / 100 ale to są idealne warunki - prosta droga, żadnych wzniesień brak wiatru itp - realnie rozmawiając z ludźmi nawet jeżdżąc naprawdę delikatnie ciężko jest zejść poniżej 11.

Kia Stinger GT w realnym teście drogowym (autostrada, 140 km/h odcinek 40 km) nie zeszła poniżej 11.5.

W moim RS 245 przy prędkości autostradowej jest 8.5 i nie chce być niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@kower, u mnie po Gdańsku podobnie... 4x4 swoje w spalaniu dołoży i jak nie lubisz zmulać i szukasz tej odrobiny przyjemności jaką daje masaż pleców :-D to tyle wychodzi...

A jak jeszcze składają się na to krótkie odcinki i jakieś korki po drodze....

Edytowane przez klarus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, deenbe napisał:

@klarus w Gdańsku przy krótkich odcinkach i korkach mi pokazuje 11-12 litrów.

Gratuluję... :-) no ja takie to osiągam najczęściej tylko w dni świąteczne, albo przy bardzo spokojnej jeździe... ale nie płaczę z tego powodu. :-P No ale O2 jest cięższa, a w wersji skałt to i wyższa, i generalnie nie powinienem się tu wypowiadać, bo wątek o spalaniu w O3 jest... Bardziej chodzi mi o spalanie kolegi @kower, bo tu napęd 4x4 w mieście przy częstych startach i przyspieszaniach potrafi bardzo podnosić spalanie, i to całkiem normalne raczej jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie płaczę - robię tak niski przebieg roczny, że 15l/100km nie boli. Zastanawiam się tylko jak rs może zrobić 5 :)

W Gdańsku ruch mamy umiarkowanie wysoki, a ja poruszam się głównie w szczycie. Dodatkowo napęd na tylną oś i stage 1 powodują, że spala takie ilości. Przynajmniej tak to sobie tłumaczę :)

Edytowane przez kower (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w godzinach szczytu, dojazd do pracy w Warszawie, 12 km, średnie spalanie wynosi ok 11-13l/100km, ale to ekstremalne warunki, jazda 1 bieg, 2, 3 i stop, itd.

Poza terenem zabudowanym, przy spokojnej, płynnej jeździe, bez przekraczania 110km/h da się osiągnąć 7l/100km

Edytowane przez amdp (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo - dzisiejszy powrót z pracy:

20180221_160212.thumb.jpg.be9e496415bd19a050bf122502f50eab.jpg

20180221_160127.thumb.jpg.e1c1708cee944379d22fbed62c0ab49c.jpg

20180221_160146.thumb.jpg.7d1d6facb57707cefe7351474dff7545.jpg

35 minut temu, amdp napisał:

w Warszawie, 12 km, średnie spalanie wynosi ok 11-13l/100km

Elegancko. 10 w mieście może zrobie nocą. Trasy nie sprawdzałem dokładnie, ale wyjazd na Kaszuby to koło 9-10.

Muszę dla porównania spróbować jak wyjdzie na stałej prędkości 110km/h.

Dzięki @klarus za potwierdzenie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team