Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych

Recommended Posts

Cześć Wszystkim! 

Miesiąc temu wymieniłem aku na nowe. Wszystko było ok. Do czasu gdy zamontowałem (tak mi się wydaje) Radio RCD 510 z VW. Gdy auto stoi 24h w podziemnym garażu to nie chce zapalić. Miałem tak już 2 razy i 2 razy ratowało mnie ADAC. Koleś podpiął kabelki i po 10sek odpaliłem auto bez problemu. Przemierzył aku i stwierdził że jest wszystko ok. Dziś po 20h stania znowu miał problem z odpaleniem ale odpalił gdy dałem mu trochę gazu.

Wracając do radia. Wcześniej miałem MFD 2 i nawet jak auto stało na dworze na mrozie odpalało bez problemu po 24h stania. Teraz mam RCD zamontowane i mam takie dziwne objawy z odpalaniem. Czy to może być wina niefabrycznego radia?

Czy może istnieje inna przyczyna?  

Reklamy dla niezalogowanych

Z tego co pamiętam to niektóre radia nawet fabryczne miały problemy z tym że się nie "usypiały" (czy coś takiego) i potrafiły rozładowywać akumulator - głównie chyba miały problemy z tym osoby które robiły przeszczep na lepsze radio... nie wiem czy tam nie trzeba było jakiegoś sterownika przekodować lub coś dołożyć żeby się tak nie działo...

Może ktoś będzie coś wiedział więcej lub pamiętał co to było dokładnie :-) trzeba by było poszukać na necie...

perelka-sig.jpg

Z tego co tam piszą to jest to wida Modułu GATEWAY. To on nie "usypia" Radia. Muszę sprawdzić jaki mam i kupić inny. Jeśli dobrze pamiętam to znajduje się on pod radiem za panelem klimatronika?

Wyczytałem też że można zaktualizować Gateway. Da się? 

Trzeba jakoś gateway kodować czy tylko wypinam i wpinam nowy?

Edytowano przez LongeR88

Hmmm gdzie się on znajduje to ja nie mam pojęcia... a co do wgrania pewnie dałoby radę - @rrobert może będzie wiedział co i jak :-) 

Edytowano przez scary

perelka-sig.jpg

Zrobiłem test. Odłączyłem radio na 24h po czym odpaliło bez problemu. @scary miałeś rację :) Muszę poszukać jak dokładnie to zrobić. Czy wystarczy zaktualizować Gateway czy kupić nowy. 

• Lubię to 1

jeżeli gateway jest oryginalny to do wymiany.  padaj jaki masz aktualnie w aucie to będzie pewność. z tego co pamiętam od literki P było już dobrze

• Lubię to 1

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.