Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych
Zaloguj się, aby obserwować  

Recommended Posts

6 minut temu, kleju napisał:

Jest to wydech przystosowany do montażu silniczków

Chcesz napisać, że kupiłeś wydech z czymś takim na tyle puch końcowych?

Zrzut ekranu 2018-03-12 01.10.46.png

baner.gif

Tak, ale klapki są z przodu puchy (dwie rury wchodzą do tłumika, jedna z klapką, druga bezpośrednio).

Dlatego idealnie by było, jakbym mógł wydechem sterować przez wybór trybu jazdy, a nie jakimś pilotem... Który pewnie i tak bym zgubił xD

17437956_189501484879898_3475248473748537344_n.jpg

Powinno pasować. Co masz w tym  pudełku? Wydech masz założony już?

baner.gif

To nie moje zdjęcie ;) Chciałem tylko pokazać jak w remusie jest montowana klapka. Inaczej niż w superbie. A to pudełko to właśnie ta centralka z pilotem do sterowania bezprzewodowego klapami w remusie. 

Ja swój wydech remusa mam już założony od listopada. Tylko teraz seryjnie mam zamknięte klapki (co i tak jest już na duuuuży plus względem serii, jeśli chodzi o dźwięk), ale chodzi za mną, żeby jednak czasem było głośniej :-P

5 minut temu, kleju napisał:

seryjnie mam zamknięte klapki

Czyli kupiłeś wydech Remusa bez silniczków nastawczych klap sterowanych pilotem ale wydech miał łapy montażowe na nie?

baner.gif

Dokładnie tak. Ten wydech ze zdjęcia jest identyczny jak mój (no oprócz pudełka ;) ) 

Dzwoniłem do Remusa, u Ciebie zaspawali te klapki bo stukały, ale jest to odwracalne.

Teoretycznie powinno to działać, ułożenie nacięcia w klapie pokrywa się z bolcem sprężynki na org. silniczku a Remus ma podobne w swoim układzie sterowania klap.

silniczki klap remus.png

Żeby się dowiedzieć czy to zadziała musiałbyś umówić się z @rrobert (150 km od Ciebie) który aktualnie ma moje silniczki. Zakodowałby Ci to na aucie roboczo i pojechałbyś do Remusa na montaż silniczków na wydechu. Jak nie ruszy to odeślesz silniczki, a jeśli zadziała zostawisz 1000 zł u Roberta.

baner.gif

Zaspawane nie są, byłem przy całym etapie "reklamacyjnym" stukających klapek. Wkręcone są tam teraz śruby zabezpieczające (przy transporcie w kartonie były), dlatego można tylko ustawić zamknięte. Montaż silniczków to pół godziny roboty z wyciągnięciem wydechu, tylko kanał/podnośnik potrzebny. Jeśli tylko @rrobert się zgodzi to mi taki układ pasuje ¬¬

• Lubię to 1

Umów się więc z @rrobert i dajcie znać. Nie zapomnij porobić zdjęć a najlepiej filmik jak działają wpięte klapki.

baner.gif

jak zawsze u mnie chroniczny brak czasu. 

jak mamy je tylko uruchomić pod maską to czas się znajdzie. na kompletny montaż instalacji raczej będzie trudno 

5 godzin temu, rrobert napisał:

...jak mamy je tylko uruchomić pod maską to czas się znajdzie... 

Montaż sam ogarnę :) Tylko sprawdzić czy wszystko będzie działać, tak jak jest w planie. 

tak

wiem co masz na myśli. ale z tego ci się już dowiadywałem to musi być mib2.5 kumpel właśnie taki wychaczył za 1500zł.

ale i tak sprawdzimy jak kolega pozwoli

• Lubię to 1

@Namo, gdzie masz klapki wydechu? Tutaj :-)

2018-04-08 14.23.45.jpg

Ciekawostka, nowsze RSy mają zanitowany komputer.

2018-04-07 23.20.47.jpg

a u mnie

2018-04-07 12.04.11.jpg

Kabelki, środkowy pin zielony idzie do komputer czyli musi iść przez całe auto. Brązowy to masa a czarny prąd po zapłonie.

baner.gif

@Namo masz może rozpiskę pinów zasilania tych silniczków od klapek. Kumpel w audi ma otwarte i chcemy je zamknąć ale nie wiem, na który  pin podać napięcie a na który masę by je zamknąć. Oczywiście klapki są aktualnie jeszcze nie podłączone. Będę wdzięczny za pomoc.

2 godziny temu, Wojti2 napisał:

pin podać napięcie a na który masę by je zamknąć

To tak nie działa. Klapki wpierw testują się i szukają oporu na otwarcie, zostają otwarte póki nie znajdą oporu i dopiero wtedy zamykają się.

Dnia 8.04.2018 at 14:27, Namo napisał:

środkowy pin zielony idzie do komputera czyli musi iść przez całe auto. Brązowy to masa a czarny prąd po zapłonie

Wyżej masz który kabel idzie do czego. Wątpię żebyś je zamknął bez komputera.

baner.gif

Budowa wydechu prosta jak budowa cepa. Pucha z nawiercanymi rurami w środku, mniej dziurek robi większy jazgot.

Wydech MG Motorsport

Tłumik MG Motorsport.jpg

wydech MG Motorsport.jpg

baner.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...

Ważna informacja

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team