Skocz do zawartości

Sulej

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam doposarzyć mojego Scouta w kierownicę z łopatkami. Według  informacji, które znalazłem operacja taka powinna być bezproblemowa. Autor postu pisze, że nawet kodowanie nie było potrzebne. Czy ktoś z Was ma doświadczenia z taką zamianą i może potwierdzić to co piszą na team-bhp.com? Dodatkowe pytanie to czy do Octavii mogę wstawić kierownicę z Superb'a (3V0419091M) przekładając przełączniki multifinkcyjne i listwę ozdobną z OIII? Dla dobra czytających będę wdzięczny za powstrzymanie się od komentarzy czy łopatki są potrzebne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica jest. Spróbuję zamienić 1:1 na początek. Gdyby zadziałało to będę musiał przełożyć listwę ozdobną i sterowanie. Czy ktoś wie jak to zdemontować. Nie znalazłem tego ani w serwisówce ani na innych forach.

1492849592156.jpg

1492849615456.jpg

1492849665544.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa! Łopatki, sterowanie, wszystko ok i to bez kodowania. Listwę  ozdobną też już umiem zdjąć. Okazuje się jednak, że jak fabrycznie nie ma lopatek przy kierownicy to to przy przełącznikach multifunkcji nie ma gniazd do ich podłączenia. Są tylko otwory na gniazda. Nie da rady przełożyć sterowania z O do Superb. Z tego co piszesz @Enriquez to chyba podświetlenie kierownicy w Superb jest białe, tak?! Wychodzi na to, że jak się chce mieć przyciski i podświetlenie jak w Octavii to kierownica też musi być z Octavii. 

Nie mniej jednak eksperyment wart był zachodu. A kierownicę mogę zwrócić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak@Sulej przełożył to rozumiem że miał pod tym przyciskiem cały czas to samo mimo nowej ikony.
Mi bardzo brakuje tej funkcji.. Przydałby się taki przycisk zamiast nieaktywnego wybierania głosowało..@Enriquez VCDS i VGP pewnie w tym nie pomogą?

Taptap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom w środku tych guzików jest jakiś mały mikroukład obsługujący to badziewie.

Ja będę szukał dla siebie spłaszczonej kiery z RS albo Superba Sportline. W razie czego będę miał na handel swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zamknąć  wątek informuję,  że swap kiery z lopatkami od Octavii udał  się bez problemów.  

BDW czy ktoś się orientuje jakie inne modele samochodów z grupy VAG mają takie same łopatki (np. GOLF 6,7)? Myślę nad przedluzkami ale ciężko znaleźć do Skody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiecie czy łopatki można zdobyć jako oddzielny element czy wyłącznie z kierownicą? Na allegro patrzyłem ale nie ma nic takiego. Żałuję że sobie nie doposażyłem auta w tę opcję. W mojej OIII mam kierownicę sportową (spłaszczoną) i byłem przekonany że to zbędny buzer ale przy DSG chętnie bym z tego korzystał. Zresztą teraz korzystam z "manualnej" opcji przy DSG ale wygodniej było by z łopatek :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team