Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych
Pawcio64

octavia 2 Sprzęgło nie odbija i zostaje na dole

Recommended Posts

Czasami nie odbija mi pedal sprzegla i zostaje mi w dole czy to moze swiadczyc o wymianie sprzegla w najblizszym czasie ?

Edytowano przez Pawcio64

Reklamy dla niezalogowanych

@Pawcio64 ja dwa dni temu z podobnym objawem wysłałem samochód na lawecie do mechanika.

Okazało się, że pseudomechanicy w ASO wymieniając płyn hamulcowy, nie wymienili tego w zbiorniku dla sprzęgła...

Podobno ponad czteroletni płyn hamulcowy ma konsystencję smoły.

Zacznij może od tego?

@Milord mi tam spieprzyli montaż tarcz - nie zmierzyli bicia a się okazało, że biją.... niedługo znów się wybieram, na kontrolę zawieszenia, coś  stuka z prawej strony :/ .... ale powoli zaczynam bać się tam dawać auto

7 minut temu, Milord napisał:

@Pawcio64 ja dwa dni temu z podobnym objawem wysłałem samochód na lawecie do mechanika.

Okazało się, że pseudomechanicy w ASO wymieniając płyn hamulcowy, nie wymienili tego w zbiorniku dla sprzęgła...

Podobno ponad czteroletni płyn hamulcowy ma konsystencję smoły.

Zacznij może od tego?

a gdzie sie znajduje ten zbiornik dla sprzegla ? i jak go spuscic lub wymienic ?

@mattRS ja ogólnie byłem z nich zadowolony, ale podejrzewam że to było bardziej zadowolenie z obsługi klienta.
Dopiero teraz wychodzą takie kwiatki. Mam dwie Skody i na chwilę obecną mam na nich focha i już tam nie pojadę.
Oni i tak są chyba bardziej nastawieni na klienta flotowego i taki Milord jak ja jest dla nich żadnym klientem...

@Pawcio64 nie mam pojęcia, to jest jakiś zbiorniczek wyrównawczy gdzie przy sprzęgle podobno. Ale pewnie każde auto ma inaczej.
Podjedź sobie do mechanika i wymień płyn hamulcowy i zaznacz, żeby tam też wymienili na pewno.
Zaszkodzić nie zaszkodzi a dużo nie kosztuje.

@mattRS ja swoją kazałem Assistance zawieźć do serwisu na Biskupińską. Robiłem to z duszą na ramieniu, bo warsztat wygląda jakby zatrzymał się tam czas w momencie skoku Wałęsy przez płot. Ale zupełnie niepotrzebnie, panowie naprawdę mają sporą wiedze i ceny wysoce kulturalne... Chyba przerzucę się na serwisowanie swoich Skód u nich.

Zaczoł bym od odpowietrzenia sprzegła,jak to nie pomoże to wymiana siłownika sprzegła(są 2 jeden w skrzyni biegów drugi przy pedale)