Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych
Luzmarija

Olej dolewany do diesla

Recommended Posts

Witajcie, jestem świeżym właścicielem Skody Octavii III 2.0 150KM (w wolnej chwili dorzucę zdjęcia do garażu:)). W poprzednim samochodzie (Golfie VI 2.0 110 KM) dolewałem zawsze przy tankowaniu 100-150 ml oleju o oznaczeniu 2T. Czy praktykujecie również w swoich samochodach? Jaki ew. olej dolewacie?

Ja mam doświadczenie w stosowaniu oleju 2T w moim coupe 2.7 HDI .Celem stosowania jest zwiększenie smarowania pompy WC.Na forum Peugeot zrobiliśmy badanie w laboratorium oleju liqui moly 1052 i jak pamiętam oleju orlen Platinum 2T .Liqui moly 1052 wypadł bardzo dobrze dolewamy w stosunku 1:250 lub 1:300 .Wymieniony stosuję bardzo długo .Z obserwacji nie tyko moich można stwierdzić bardziej miękką pracę .Większe przebiegi pomiędzy wypaleniem FAP.Poprawa korekt wtryskiwaczy .W common rail psa pierwsze objawy nadmiernego tarcia w pompie WC to opiłki w filtrze paliwa .

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Wymieniony tak.Orlen czerwony tak .Jaki kolwiek syntetyczny podobno nie .Ma być nisko popiołowy .Nie może być do pilarek i kosiarek .Te się nie spadają.
Liqui moly 1052 przy 1:300 polepsza własności smarne oleju napędowego podobnie jak olen Platinum 2T niebieski przy proporcji 1:200 .

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ja w Megane 1,9 120 km DCI stosowałem coś takiego do poprawy smarowania i wyciszenia prawy wtrysków na zimnym - Do skody 184 km TDI  trochę sie obawiam to wlać 

W megane była zdecydowana poprawa kultury pracy - po za tym ułatwia usuwanie wody z paliwa 

W sumie do audi 2,0 TDI BKD na PD tez to lałem ale tam juz fabrycznie były problemy z wtryskami 

https://www.petrostar.pl/chemia/dodatki-do-paliwa/black_arrow/black-arrow-diesel-skydd-depresator-1l,p1349915813

Po za tym dodatkiem zastanawiam sie jeszcze nad tym ze względu na częstą jazdę po mieście 

https://www.petrostar.pl/chemia/dodatki-do-paliwa/tunap/tunap-184-micrologic-diesel,p272521145

Edytowano przez Mil3k6

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Ważna informacja

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team