Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych
daniel_gw

octavia 3 Wymiana żarówek h15 ze standardowych longlife na led

Recommended Posts

Hej

Zapewne jak niejeden właściciel Octavii III ciężko było mi znieść mega żółte światła w nowo kupionym aucie.

H7 wymieniłem na osram nightbreaker od razu w dniu odbioru auta z salonu, później na Philips racing vision.

Później przyszła kolej na h15

Docelowo wymieniłem na ledowe z Ali. Poniżej opis, może komuś pomoże

z obserwacji i porównania: Standardowe żarówki h15 mega żółte, ale światła drogowe świecą dobrze.

Motohid - dzienne ok, ale długich nie było.

Ledowe znalazłem jakieś Ksega H15 teoretycznie miało być 8000 lub 9000 lumenów ale faktycznie chyba tego nie osiągają. dzienne super wyglądają, a drogowe to tak 2/3 mocy z tego co zwykle h15. Tyle że mega białe światło. Jak dla mnie warte założenia ze względu na super dzienne. Koszt 180zl z aliexpres. Tylko z paskami chłodzącymi a nie z wentylatorami, bo wentylatory chyba się nie zmieszczą w klosz. Dokodowalem przyciemnianie dziennych gdy mruga kierunek. Wygląda b.dobrze. dodatkowo zakodowalem przyciemnienie dziennych bo świeciły za mocno w nocy gdzie włókno dzienne działa jak postojowka. Zapraszam na oględziny do Rzeszowa ;-)

Lub jak będzie chwila zrobię zdjęcia.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Reklamy dla niezalogowanych

Ja sobie odpuscilem kombinowanie z H15.
Tej zarówki uzywam tylko do drogowych..
Jako postojowe i dzienne ustawiłem halogeny :>
Postojowe to chyba 3% świecenia a dzienna 50%.
CH/LH tez na 50% a pmgielne 100%
Za postojówkę tam nikt mi nic nie zrobi.
Do dziennej teoretycznie za brak homologacji klosza do DRL mogą się czepić... ale od roku nikomu to nie przeszkadzało.
Sprawdzałem z kolegą, pojezdzielem przed jego autem, z naprzeciwka.. Jestem widoczny, nie oślepiam, świece białym a nie żółtym ;)

Powyżej opisane rozwiązanie zostało sprawdzone pod kątem oślepiania - po ustawieniach jak powyżej nie oślepia. A działa wg mojego gustu jak przystało na nowe auto jasno i biało. Zaznaczę że wielu fabrycznych ledach w BMW, Mercedes dzienne są mega mocne i oślepiają.
Skoro moc światła nie przebija fabrycznych, homologowanych rozwiązań- nie powinno to sprawić problemu w użytkowaniu.
Powyższy wątek założyłem gdyby ktoś szukał rozwiązania modyfikacji seryjnych H15. Np w octavia III fl problemu nie ma bo nie ma h15.
Kolega opisał powyżej również ciekawe rozwiązanie. Ale u mnie gust podpowiedział aby dzienne zostawić w górnym reflektorze ;-)

Hej Witam wszystkich. Nie mam wprawdzie Octavii ale Fiata Tipo. Drogowe/dziene/postojowki realizowane są na żarówce H15 I zainteresował mnie ten temat. Ciekawi mnie dzialanie ledow jako postojowek. Bo postojowki realizowane sa na wloknie 15W poprzez zmniejszenie napiecia. No i zaatanawiam sie czy Ledy w ogole zadziałają przy obnizonym napieciu ale Daniel pisze ze to daje rade. Panowie jestescie w stanie powiedziec jakie napiecie idzie na zarowki u Was w trybie postojowek?. Chcialbym jakos porownac przed zakupem. 

Edytowano przez marx30

Dziś wrzucam zdjęcia zrobione podczas słonecznego dnia. Włączone dzienne h15 LED.df5fb79d9c78ac67bb22da6d1f264ffb.jpg391dda9567cab0425311fdbdfdbb0c53.jpg

W autach grupy vag modyfikacja mocy świecenia każdej żarówki jest możliwa np za pomocą interfejsu vcds. Niestety nie znam wartości napięcia jakie dało właściwy efekt. (Jak pamiętam obniżyłem znacznie- chyba ze 100% na 15%)
Na standardowym fabrycznym ustawieniu mocy po zapadnięciu zmroku ta postojowka świeciła zbyt mocno i jak dla mnie mogła oślepiać innych. Jeśli we fiacie nie miałbyś możliwości obniżenia mocy świecenia nie zakładał bym tej ledowe jako h15.
A swoją drogą szkoda że żaden producent nie wypuścił jakiejś sensownej żarówki h15 typu jakiś nightbreaker. Jeśli takie byłyby dostępne na pewno nie szukałabym ledow.

Znalazłem też zdjęcie zrobione po wymianie żarówek wstecznego, po prawej ledowa z Ali, po lewej standardowa żółta żarówka

483fb9c34a89e9524b0ee23aeb0bf974.jpg

Kodowales moze h15 vcdsem? Zeby nie walilo bledem? Szukam juz dlugo takiegi kodowaniaa ale nie moge znalezc. Mam h15 led i czekaja.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.