Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych

Recommended Posts

Mam pytanie bo być może ktoś ma podobnie u siebie :)

Podczas wyprzedzania samochodów np. na 4 biegu kiedy auto mocno przyśpiesza wykorzystując maximum mocy pojawia się dziwny dźwięk kiedy puszcze gaz. Dźwięk najlepiej słyszalny jest jak jestem na równo z pojazdem którego wyprzedzam (być może odbija się od auta obok).  Przypomina to skrzypnięcie około 1-2 sekund w momencie kiedy przy mocnym rozpędzaniu puszcze pedał gazu. Normalnie jak bym miał zawór bov to by wówczas obstawiał że to on wydaje taki dźwięk ale go nie mam :)
Mam wkładkę zamiast filtra powietrza K&N i wywaliłem kratkę pod nim.  Po za tym DSG i BOX na prawie 300HP.

Czy ktoś zaobserwował coś podobnego?

Reklamy dla niezalogowanych
16 minut temu, Rolek napisał:

ktoś zaobserwował coś podobnego?

Ja u siebie przy odpuszczaniu gazu mam takie syknięcie, wręcz warknięcie a czasem w skrzypnięcie to przechodzi. Przy zamkniętej szybie wrażenie z odgłosu jest jakby coś tarło, przy otwartej już wiadomo, że to syknięcie. Mam dolot VWRacingline.

• Lubię to 1

baner.gif

dziękuje Namo za informację. U mnie to jest czasem jak by lekko zapiszczała opona lub coś zaskrzypiało. Może to ciśnienie uchodzi z turbiny. Czy CHHB jest zmienna geometria?

12 minut temu, amdp napisał:

To skoda nawet dolotem skrzypi? ;)

być może ciśnienie z turbo wraca do dolotu

Dnia 31.01.2018 at 16:06, Rolek napisał:

Czy zmienną geometrią steruje zawór taki jak na foto?

zawor-turbiny-vw-audi-skoda-20-tfsi-nowy-orginal-bialystok-354765752.jpg

Odp nie. Jest to zawór dv odcinajacy turbo od strony zimnej. O ile dobrze pamiętam to zmienna geometrią streju nastawnik elektroniczny. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.