Skocz do zawartości

Enriquez

Rekomendowane odpowiedzi

wiec tak

w adaptacjach odnajdujemy w zależności do której lampy podłączyliśmy zasilanie.

lewa - 28RFL

prawa -   29RFL

(1)-Leuchte28RFL LC11-Lasttyp 28  -  zmienić : 43 - allgemeine LED dla lewej lampy
(6) Leuchte28RFL LC11 - Dimmwert AB 28  -  ustawić  127
(1)-Leuchte29RFL RA64-Lasttyp 29  -  zmienić : 43 - allgemeine LED dla lewej lampy
(6) Leuchte29RFL RA64 - Dimmwert AB 29  -  ustawić 127

daje to stabilne zasilanie i jak założymy ledy będą poprawnie zasilanie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rrobert napisał:

wiec tak

w adaptacjach odnajdujemy w zależności do której lampy podłączyliśmy zasilanie.

lewa - 28RFL

prawa -   29RFL

(1)-Leuchte28RFL LC11-Lasttyp 28  -  zmienić : 43 - allgemeine LED dla lewej lampy
(6) Leuchte28RFL LC11 - Dimmwert AB 28  -  ustawić  127
(1)-Leuchte29RFL RA64-Lasttyp 29  -  zmienić : 43 - allgemeine LED dla lewej lampy
(6) Leuchte29RFL RA64 - Dimmwert AB 29  -  ustawić 127

daje to stabilne zasilanie i jak założymy ledy będą poprawnie zasilanie

Wielkie dzieki. Faktycznie dziala i nie trzeba przekaznika.

Zapomniales tylko o kodzie ktory trzeba podac Security Access - enter 31347

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cube napisał:

A czy ktoś ma numer tej blachy mocującej pasującej do octavii liftback?

To pasuje idealnie do kombi i taka ja kopiłem. Ma plaska powierzchnie przylegania

Ty chyba potrzebujesz prawie identyczną lub tą samą licząc się, że idealnie nie będzie leżeć ale będzie działać

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta blaszka do liftbacka średnio pasuje. Ale działa. Po prostu jest dostosowane do przetłoczenia w Touranie, którego nie ma w O3. W O3 jest zupełnie inny kształt obudowy, bez żadnej blaszki. Taką obudowę można kupić i przełożyć samą kamerę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Enriquez napisał:

Ta blaszka do liftbacka średnio pasuje. Ale działa. Po prostu jest dostosowane do przetłoczenia w Touranie, którego nie ma w O3. W O3 jest zupełnie inny kształt obudowy, bez żadnej blaszki. Taką obudowę można kupić i przełożyć samą kamerę.

ja taka kopiłem i leży idealnie ale w klapie combi.

Wiem ze Ty się z nią męczyłeś bo to Twoje zdjęcie jest :)

Slabo widac bo pomalowana na czarno

IMG_20170421_173605.jpg

Edytowane przez Pieer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Chłopaki,

Pytanie czy jeśli sterownik przyjmie mi kodowanie w bicie 23 na 0C to powinienem zauważyć już jakąś zmianę po włączeniu wstecznego bez podłączenia kamery? 

Radio Bolero z 2013 roku.

Z góry dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, w złym miejscu kodowałem. :p

Pozostaje tylko sprawdzić czy jest podłączenie do tego ustrojstwa.

Niestety u mnie nie pojawia się już OPS na połowie ekranu,a nie ukrywam trochę mi tego brakuję. :/

Edytowane przez kamillo890 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Enriquez napisał:
Ta blaszka do liftbacka średnio pasuje. Ale działa. Po prostu jest dostosowane do przetłoczenia w Touranie, którego nie ma w O3. W O3 jest zupełnie inny kształt obudowy, bez żadnej blaszki. Taką obudowę można kupić i przełożyć samą kamerę.

Podsumowujac.

Jesli mamy obudowe kamery bez śrub która wyglada tak b076613ac11ca9b2fcccc897a145e09e.jpg to wkladamy do O3 bez problemu. Dotyczy to produkcji auta od 6/2014 do teraz. W pierwszym okresie produkcji byla mniejsza dziura na kamerę ale tego już nie drąże.

Jeśli kupilismy chinczyka lub kamere starszego typu itp to z obudowy kamery wychodzą dwie srubki jak tu

e33ae0be38ec74e6dee08eefb10b3db1.jpg

i wtedy potrzebujemy blachy 1T0 827 229 A

Rozumiem, ze blache kupujemy w ASO, ktos podrzuci jaki koszt?

A obudowe kamery mozmy kupić np tu

http://www.cars-equipment.com/www/en/shop/rear-view-cameras-3/oem-5e5827566c-rvc-shell-for-octavia/

@Enriquez czy slyszales o możliwości zakupu samej obudowy gdzieś w Polsce?

Taptap

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mcq napisał:

Po co komu klamka bez kamery w tym temacie ;) :>

PS.

Blacha w ASO 21zł brutto przed rabatem.

Taptap

Ale się wyrobiłem :) - ale ważne ze założone i że działa. Jeśli zamiast 40zł zapłacimy za blachę 21 to łączny koszt montażu chińczyka wyniesie 

1. 119zł kamera http://allegro.pl/kamera-cofania-audi-a4-a5-vw-passat-sharan-touareg-i6062246898.html#delivery

2. 21zł blacha nr 1T0827229A

3. 2xpin do kostki w bolero 2 zł. nr 

4. kable były z kamerą i udało mi się zmieścić w tych 5 metrach

5. kodowanie - 0 zł bo sam sobie zrobiłem

6. pierdoły jak cyna, taśma itp nie liczę

-----------------------------------------------------

Łącznie 142 zł brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, że fabryczną czy to LOW czy HIGH spokojnie np do zapalniczki w bagażniku?@rrobert sugerował mi ogólnie że do światła cofania.. Opóźnienia we włączaniu raczej nie będzie tylko z tej zarówki jak ustalilsmy trzeba wykodować kontrole przepalenia...

Taptap

U chinczyka nie ma fakry i wtyczki więc odcinamy chinche i mamy 4 kabelki. Te 2 łączymy z przewodami o długosci 4 metrów (@Daab sugerował, że 5 to dużo za dużo a@Enriquez cos pisał o 10?)
Po drugiej stronie zarabiamy te dwa przewody pinami 000979009 ? i wpinamy do wtyczki w jednostke radia w schowku.
2 zostają na tyle auta, zasilanie z lampy wstecznego i masa

W przypadku gdy w klape bagaznika wsadzimy kamere HIGH to musimy kupic konektor 8K0971833 oraz 4 piny 000979034e + dwużyłowy dllugi kabelek ze zlaczem fakra.
Pinami zarabiamy 2 dllugie kabelki, 2 zasilanie i masa wiec krotsze bo jedno do lampy wstecznego, drugie do masy.
Na koncu 4 kabelków jak wyżej 4 piny 000979009 i to do jednostki radia w schowku.

W przypadku gdy kupimy kamere LOW to wtyk z kamery mamy inny (według ustaleń mojego ASO dla kamery np. 5N0 827 566 AL) to wtedy wtyczka 1J0 973 119 reszta jak wyżej bo i tak warto połóżyć na długość auta tyle co do HIGH, tak na przyszłość ;)

Co źle zrozumialem i ile przewodów pominąłem? Bo coś sie doliczyć nie moge na tel. To tylko teoria.. Tak was zrozumialem. Poprawcie mnie albo ja wyedytuje po osobistym montażu ten post ;)

Taptap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej fachowo jest podpiąć zssilanie tego chinczyka do zapalniczki w bagazniku ale przez przekaźnik ze światła cofania, tak aby kamera dostawala zasilanie z sygnalu od zapalenia sie swiatla cofania. Mozna tez mniej fachowo ale bardzo wygodnie podpiąć bezposrednio ze swiatla cofania ale wowczas musi byc kodowanie polegajace na wylaczeniu kontroli przepalenia sie owej żarówki.

A co do ciagniecia kabli...nie jest zle. Potrzebujemy tylko przemyslec i miec pilota z jakiegos druta. Ja mialem taki drut powlekany tworzywem z castoramy dzieki czemu nie rysowal mi blach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team