Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych
sleeper

octavia 3 DSG usterka położenie P

Recommended Posts

Witam.

Od jakiegoś czasu w zupełnie różnych momentach na zegarach pojawia mi się komunikat w stylu: "Usterka wysiadać z auta tylko w położeniu P". Pojawia się i znika. Nie wiążą się z tym żadne ograniczenia z użytkowaniem auta, poza irytującym dźwiękiem i wcześniej wymienionym komunikatem. Poczytałem trochę na innych forach i temat jest znany i pojawia się wielu markach i modelach koncernu VAG ze skrzynią DSG. Czy ktoś tu na forum przerabiał ten problem?

Reklamy dla niezalogowanych

Tak ja... tydzień temu napisałem u siebie w garażu.
Przeskanowałem i wyskoczył błąd, po wizycie w ASO - shifter do wymiany, czekam na tel aż sprowadzą aby umówić się na wizytę

Przeskanuj jaki ci błąd wyskoczy i dopiero wtedy szukaj konkretnej informacji

Cytat

617752 - Przełącznik dźwigni przełączania zakresów zablokowany w poł.P
          B1162 29 [024] - Nieprawidłowy sygnał

Wiem że ASO w ramach gwarancji wymieniają cały układ przełączania. Niestety moje auto jest już po gwarancji.  Szukam rozwiązania problemu bez wymiany całości w ASO bo z tego co zajrzałem do ETKI to wyjdzie pewnie ładnych kilka tysięcy.

Skoro wszystko działa a błąd pojawia się losowo, to logika wskazuje że to kwestia wiązki, jakiegoś niestyku itp. i w konsekwencji pojawiającego się błędnego sygnału.

Mam ten sam problem. Pojawia mi się komunikat, po czym znika, a co najciekawsze - nie ma go w pamięci błędów!

Nie wpływa to na użytkowanie samochodu a błąd pojawia się sporadycznie na kilka sekund. Ciężko nawet określić w jakiej sytuacji się pojawia. Raz wyskakuje 2-3 razy dziennie, a potem kilka tygodni ciszy...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.