Skocz do zawartości

Temperatura wody


Daniel Kaczmarski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, 

Jestem tu nowy i nie wiem czy dobrze wszystko dodałem. 

Mój problem polega na tym, że po wymianie rozrządu wraz z pompą wody oraz wymieniony termostat (Stary padł) podczas jazdy samochodem powyżej 3 tyś obrotów temperatura wody spada. 

3 tyś obrotów temp. 70 stopni 

4 tyś obrotów temp. 60 stopni 

Ponad 4 tyś obrotów temp 55-60 stopni 

Jaka może być przyczyna czegoś takiego. Samochód niedawno kupiłem i mało o nim wiem. Proszę o jakaś poradę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zaobserwować czy problem spadania temperatury uzależniony jest od prędkości obrotowej silnika (to raczej nie ma związku) czy od pędu powietrza związanego z rosnącą prędkością samochodu (stawiałbym na to).
To co opisujesz jak dla mnie wygląda na pracę ciągłą na dużym obiegu chłodzenia czyli termostat nie działa poprawnie lub jest źle dobrany co do temperatury otwarcia.
Płyn chłodniczy leci ciągle przez chłodnice mimo tego że nie ma odpowiedniej temperatury a ta z kolei poprzez pęd powietrza (obecnie o bardzo niskiej temperaturze) schładza ten płyn jeszcze bardziej i dlatego widzisz to tak ze im szybciej jedziesz tym temperatura niższa.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura jest zależna od obrotów silnika ponieważ jadąc na dwójce i trzymając obroty mniej więcej 4 tyś temperatura spada czy tak czy tak. Myślałem o przyslonieniu atrapy z przodu tylko obawiam się że silnik będzie się strzał szybko. Dodam jeszcze że temp. 90 stopni samochód łapie po przejechaniu mniej więcej 15 km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie ma sensu, z obrotami silnika temperatura rośnie przy założeniu że samochód stoi ponieważ jest większa jego praca (silnika) tym samym wydziela więcej ciepła.
Tak czy owak w mojej ocenie masz coś nie tak z termostatem.
Możliwe że przy większych obrotach załączają się dodatkowo wentylatory na chłodnicy dlatego temperatura leci na dół.
Musisz go grzać na postoju (z zimnego silnika) macac rury idące do chłodnicy, na pewno nie powinny być od razu ciepłe, duży obieg (z chłodnicą) powinien załączyć się później (konkretnej temperatury nie znam, pewnie około 90oC cieczy chłodzące) w zależności od termostatu.
Poza tym reszta to wróżenie z fusów, idee przedstawiłem tak jak to ogólnie funkcjonuje, jak u Ciebie zachowuje się to inaczej to bez mechanika się nie obędzie, termostat to nie jest rocket science.
Druga sprawa to może być walnięty czujnik temperatury i pokazuje głupoty po OBD itp. choć nie wiem jak to w Octavii dokładnie jest skonstruowane, nie studiowałem service manuala.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wracam do tematu. 

Czujnik wymieniłem nic nie pomogło. Powyżej 3,5 tyś obrotów temperatura spadła do 70 stopni. Jedyny plus wymiany czujnika to taki, że po zwolnieniu i obroty poniżej 3 tyś szybko rośnie temp do 90 stopni. 

Może dodam że samochód ma oryginalny gaz landi Renzo. Niedawno wymieniłem sterownik ponieważ nikt nie mógł się połączyć komputerem z gazem. Podczas instalowania pamiętam że miałem trzymać obroty 3,5 tyś takie od jakich temperatura spada może to coś pomoże. 

A może ktoś ma pomysł co może być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowietrzony układ raczej miałby problemy z odprowadzeniem ciepła więc temperatura by rosła.
Zwróć uwagę podczas testów nie tylko na prędkość obrotową ale i prędkość samego samochodu, aby ten test był miarodajny trzeba by utrzymywać stałą prędkość przez dłuższą chwilę czyli najlepiej na autostradzie lub drodze szybkiego ruchu.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie ile płynu się mieści w układzie chłodzenia. Było własne 4.7 l dzisiaj po przegazowaniu samochodu musiałem ściągnąć jakieś 0.3 l ze zbiorniczka ponieważ nagle zrobiło się dużo ponad max. Temperatura jak na razie 90 stopni. Zobaczymy jaka reakcja będzie jak będę jechał trasa szybkiego ruchu dystans 30 km. 

I jeszcze jedno pytanie. 

Jakie Max obroty silnik może mieć na biegu jałowym? W tym momencie w mojej skodzie jest maksymalnie 3800 obrotów. Podczas jazdy obroty można odciągnąć do czerwonego pola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team