Skocz do zawartości

Problem z elektryczną klapa bagażnika


Bart Pie

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.05.2023 o 08:36, Adrian napisał(a):

To może przyczyna nie być w siłownikach. Dociąg czasami też może powodować problemy.

A odciąg gdzie się znajduje ? W zamku w klapie ? Mysle tez żeby jakos na krótko  podłączyć siłowniki by sprawdzić czy one chodzą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 5.01.2021 o 23:27, mariuszatko napisał(a):

ja swoja już tez naprawiłem, jeżeli dobrze się orientuje na dwóch filmach u góry jest ta sama wada co u mnie i to nie jest wada siłowników. nie słychać charakterystycznego piszczenia oporu klapy . 

Witam,można wiedzieć jak udało się  rozwiązać problem?Założyłem nowe siłowniki idalej bez zmian,podnosi tylko troszeczkę i staje(tak samo jak przed wymianą).Dodatkowo nie ma oświetlenia w bagażniku, jak czasami się zaświeci to wszystko wraca do normy,światło gasnie i problem wraca.Czy to może być zamek,dociąg czy może jednak moduł/sterownik?

Edytowane przez kowal
Błąd, literówka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dziś przydarzył mi się podobny problem do opisanych powyżej w 4 miesięcznej Skodzie Octavii RS kombii. Bagażnik zamknął się normalnie i już nie chce się otworzyć. Zamek nie puszcza (nie ważne czy z kluczyka, czy przycisku w drzwiach czy klamki). Po popukaniu w klapę kilka razy było słyszane krótkie terkotanie. Teraz już nic nie słychać. Czy wie ktoś z Was co się mogło stać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam
Mam problem z moją klapą bagażnika dzieje się różne dziwne rzeczy ogólnie zaczęła się bardzo szybko otwierać a jak się daje na zamykanie to tak samo tak szybko się zamyka że jak się zamknie to idzie się wystraszyć a raz jest tak że otwiera się do połowy i znowu nie idzie a jak odłączę kostki z siłowników i na nowo podłączę to raz jest że znowu normalnie się otworzy tak jak powinnno być ale następny raz znowu szaleje . Macie jakiś pomysł gdzie problem może być ? Czy od razu lepiej siłowniki wymienić? Dajcie znać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz akurat nie podpinałem. No właśnie odezwał się do mnie ten Łukasz co reanimuje siłowniki i wysłałem mu te moje stare oryginały co miałem mam nadzieję że to rozwiąże problem bo teraz mam zamienniki z deffnera 2,5 lata 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakiś czas temu kupiłem nowe siłowniki z deffner. Po roku czasu jeden siłownik zaczął głośno pracować i zgłosiłem reklamacje. Dostałem nowy. Klapa unosi się trochę i zatrzymuje. W vcds występuje błąd tego siłownika - otwarty obwód. Zgłosiłem to sprzedającemu. Wysłał mi inny. Z następnym ten sam problem.

Jak za pierwszym razem podmieniałem od razu działało - musiałem tylko za pierwszym razem domknąć klapę.

Jakieś pomysły o co tu może chodzić?

Edytowane przez galko.tomek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ja już mój problem rozwiązałem😀 dzięki Łukaszowi z Torunia co regeneruje siłowniki wysłałem mu te moje stare oryginały i to zrobił i wrzuciłem do auta i chodzi jak w nowym aucie.Radze ci odezwać się do niego napewno ci pomoże bo to naprawdę mega chłop który zna się na rzeczy wysyłka ekspresowa i super kontakt można go polecić z pewnością 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Mam problem z moją elektryczną klapą bagażnika, mianowicie klapa otwiera się z 0,5 metra i staje, muszę ją ręcznie podnieść.

Z opadaniem klapy nie ma problemy po wciśnięciu przycisku na klapie, kluczyku klapa opada, ale się nie domyka, nie ma na końcu tego "dociśnięcia" klapy do samochodu. Dodatkowo widzę że mechanizm dociągu nie cofa się przy otwarciu klapy, mam wrażenie że działa jak chce.

W załączeniu zrzuty z VCDS-a, macie jakieś propozycje?

20230923_123724.jpg

20240201_152320.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2024 o 23:46, yogibabu napisał(a):

No masz przecież błąd brak nastaw podstawowych. Więc trzeba nauczyć pozycji krańcowych.

Jeżeli masz na myśli wciskanie przycisku na klapie w pozycji do której ma się otwierać klapa, to już to robiłem i nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2024 o 07:41, Tex napisał(a):

Jeżeli masz na myśli wciskanie przycisku na klapie w pozycji do której ma się otwierać klapa, to już to robiłem i nic nie daje.

Musisz wykonać nastawy podstawowe przez vcds

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 16.02.2024 o 14:39, Tex napisał(a):

A więc w ramach informacji do zakończenia wątku, przyczyną awarii klapy bagażnika był uszkodzony zamek, przypuszczam że uszkodzeniu uległ jakiś mikrostyk w środku.

Witam W superb 3 mam podobnie kable polutowane ale czasem do połowy się otworzy ...nie domyka....więc dalej walczę wymieniłeś caly sam zamek klapy ???jaki koszt ??? Dzięki Pozdrawiam Tomek 

Dodaje fotki z siłowników Superb 3 kabelek uszkodzony...Po zlutowaniu cześć funkcji wrócilo jednak w dalszym ciagu czasem domyka bagaznik czasem nie....U mnie pierwszym objawem bylo nie domykanie a po jakoms czasie problem z otwieraniem klapy na 20 razy... brak mozliwosci zapisania pozycjii....to tego czasem sie sama szybko zamykala...Tak było u mnie może ktoś jeszcze podpowie czy winny będzie zamek??? Czy może mikrostyk od otwierania???Dzięki 

20240408_144932.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team