Skocz do zawartości

Historia edycji

Stasiek

Stasiek


Błąd diagnozy

W dniu 8.03.2020 o 18:37, Maniek1 napisał(a):

Witam wszystkich.

Jestem nowy na forum i jest to moja pierwsza skoda. Mam pytanie, czy miałeś jakieś inne objawy niż wyciek. Mam O3 4x4 DSG i przy prędkości 80km/h jak puszcze gaz zaczyna cos wyć z tyłu ale przestaje jak tylko dotke hamulca lub gazu. Jest to najgłośniejsze tylko przy tej prędkości. Powyżej lub poniżej hałas zanika. Co może być przyczyną. Samochod jest z konca 2015 wersja L&K 2.0 TDI 184 konie, aktualny przebieg 98000.

Kłaniam się,

Czy jest to objaw zużycia napędu haldex?

Stasiek

Stasiek

Dnia 8.03.2020 at 18:37, Maniek1 napisał:

Witam wszystkich.

Jestem nowy na forum i jest to moja pierwsza skoda. Mam pytanie, czy miałeś jakieś inne objawy niż wyciek. Mam O3 4x4 DSG i przy prędkości 80km/h jak puszcze gaz zaczyna cos wyć z tyłu ale przestaje jak tylko dotke hamulca lub gazu. Jest to najgłośniejsze tylko przy tej prędkości. Powyżej lub poniżej hałas zanika. Co może być przyczyną. Samochod jest z konca 2015 wersja L&K 2.0 TDI 184 konie, aktualny przebieg 98000.

Kłaniam się,

Posiadam identyczne objawy po założeniu nowych opon zimowych. Auto Octavia 3 2020 rok 80.000km przebiegu 2.0 tsi DKZA 4x4. Zauważyłem, że sterownik haldexu podczas hamowania silnikiem załącza tylny napęd pojawia się szum ,a po naciśnięciu hamulca rozłącza i hałas ustępuje.

Na letnich oponach jest to prawie niesłyszalne.

Czy jest to objaw zużycia napędu haldex?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team