Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych
Kamel1

octavia 3 Ubytek płynu chłodniczego

Recommended Posts

Odczyt jest prawidłowy jeżeli masz olej w płynie chłodzącym to jest uszkodzona chłodnica oleju z obudową filtro oleju w twoim wypadku lub uszczelka głowicy.

Trzeba sprawdzić cisnieniowo układ wykonać test co2 lub wykonać procedure sprawdzenie chłodnicy spalin.

A

Może być również uszkodzony wodny intercooler  zintegrowany z kolektorem ssącym

• Lubię to 1

Ja tez mialem cyrki z plynem chlodniczym i w koncu wymienialem upg. Wez moze sprubuj przejechac tak okolo ze 20 km dosc sportowo ( krec auto w miare wysoko- powyzej 2500 obrotow) jak skonczysz to otworz maske i sprawdz czy zbiornik plynu nie jest czasem od plynu chlodniczego, zwroc uwage najbardziej na laczenie zbiorniczka( tam jest taki rowek)

Gdzie siedzisz w de?

Przegoniłem Skode w drodze do pracy 22km autostradą i zbiorniczek suchy. Okolice Monachium

Dopiero dzisiaj zobaczyłem gdzie cieknie. Przegoniłem Skode 230 i zobaczyłem małe kropelki w okolicy chłodnicy i to chłodnica jest nieszczelna. Wyciek nie jest jakiś duży, Robiąc około 50km na dzień w miesiąc schodzi od max do min. Wymieniać chłodnicy czy może nalać uszczelniacza z Liqui Moly?

20201003_124051.jpg

Dodam coś o czym chyba nikt tu nie wspomina. Przy takich przebiegach, ludzie inwestują pieniądze nawet dochodzi do remontów silnika i nic. W tych i nie tylko tych motorach, często pada chłodnica EGR i to ona odpowiada za te objawy. Żadne pompy wody ani korki od zbiorniczka. Szukać tam gdzie czesto jest przyczyna a nie wymieniać pół samochodu na chybił trafil. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.