Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Albert

octavia 3 Wymiana szyby przedniej na grzaną

Recommended Posts

Witam,

Mam do wymiany przednią szybę, chciałbym wymienić na taką z podgrzewaniem. Podchodził ktoś z Was do tematu? Czy będzie dużo pracy z tym?

Octavia III FL 2019r Style.

W przed lifcie robił[mention=900]sawel[/mention] przy okazji uszkodzenia szyby.
Z tego co pamietam opowiadał to nie ma z tym dużo zachodu oprócz wymiany panelu klimy i kilku kabelków.

PS. Mimo jej niedoskonałości.. czyli że nie cała powierzchnia szyby jest ogrzewana oraz druciki widać cały rok... to lepiej mieć niż nie mieć ;) ale nie wiem czy nie wolałbym webasto ;)

Zgadza się. Szyba+ panel klimy+ przekaźniki i ktoś kto Ci to podepnie. Mi to robił elektryk z serwisu, więc zrobił jak trzeba włącznie z bezpiecznikami

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Sawel. Uważasz, że "gra warta świeczki"? Zastanawiam się czy warto grzebać w elektryce. Szybę mam i tak do wymiany to dodatkowe koszty raptem 200-300zł. Czy druciki bardzo irytują?

Nie , nie irytują. Szybko się przyzwyczaisz i nie będziesz ich widział. Super sprawa, ja odpalam auto i włączam grzanie szyb P+T, skrobię boczne szyby, potem wsiadam i wycieraczkami oczyszczam szyby i w drogę 😀

Do drutów da sie przezwyczaić 😉 Czasem może w nocnej trasie widzę.. ale to trzeba o tym pomyśleć żeby zobaczyć;)

Mnie w zimie bardziej denerwowala ta nie pełna powierzchnia. Odkleja sie lód, lecisz wycieraczkami i w droge.. tak.. tylko po lewej zbiera sie caly syf z szyby ktory zamarza jak jest zimno a w tym miejscu grzania nie ma 😉 Tak samo kawałek z prawej.

Nie zmienia to faktu że warto 😉

Sawel. Uważasz, że "gra warta świeczki"? Zastanawiam się czy warto grzebać w elektryce. Szybę mam i tak do wymiany to dodatkowe koszty raptem 200-300zł. Czy druciki bardzo irytują?
Warto, warto nawet się nie zastanawiaj. Ja wcześniej (ponad 15 lat temu) jeździłem Mondeo z grzaną szybą w czasach gdy było to tylko dostępne dla Fordów z racji opatentowania tego gadżetu. Tak polubiłem tą opcję, że już wówczas się zastanawiałem co zrobię jak zmienię w przyszłości samochód na inną markę.
Jak zobaczyłem, że w Skodach też jest już to dostępne to pomogło mi podjąć decyzję o zmianie Mondeo na Octavię.
Druciki najczęściej przeszkadzają tym, którzy nie mają podgrzewanej szyby, ale mają najlepszą skrobaczkę

O widoczność drucików się nie martw jak nie skupisz ostrosci na nich to nic nie widać.A w zimę jest to super włączasz i momentalnie szyba odmarza skrobac nie musisz a co za tym idzie nie rysujeszy szyb.

5QA937507 kostka pod przekaźniki,

4H0951253C x2 przekaźnik

2x bezpiecznik 30A

plus 2 x wtyczka z pinem do podłączenia samej szyby do przekaźników.

071973851 wtyczka

Przewód z pinami 000979228E

Oczywiście trzeba zrobić kabelkologię.  Ale schematy są na forum

• Lubię to 1

5QA937507 kostka pod przekaźniki,
4H0951253C x2 przekaźnik
2x bezpiecznik 30A
plus 2 x wtyczka z pinem do podłączenia samej szyby do przekaźników.
071973851 wtyczka
Przewód z pinami 000979228E
Oczywiście trzeba zrobić kabelkologię.  Ale schematy są na forum
Dokładnie to. Mnie cała impreza kosztowała 700 PLN. Wolałem tyle niż wersję szyby z zatopioną folią grzejną. To są takie dwa plastry zatopione w szybie.
No niestety po 3 latach widzę że kilka kabelków już nie grzeje, ale się tym nie przejmuję. Komfort ważniejszy

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.