Skocz do zawartości

Zakup RS czy RS230


matys

Rekomendowane odpowiedzi

albo poczekaj na oficjalne info czy będą światła dzielone.

Moim zdaniem też lepiej zrób w tej 400hp niż pakuj kasę w fujtavie

Edytowane przez LEMUR (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leasing na wynajem = octavia na fujtavie

jego wybór

poza tym jak chce typowy wynajem, po którym ma zamiar oddać to nic konkretnego nie podłubie. Więc co lepsze? Zostać przy tym co ma i dłubnąć a później sprzedać czy płacić, pod koniec męczyć się z rzeczoznawcą i wykłócać a każdy pierdomat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adriandeska napisał:

Fuuujjjj! 

Lifting nie będzie tak wyglądał ale przekonamy się.

2 godziny temu, anomal napisał:

Ale on chciał zmienić leasing na wynajem... 

Ja chce leasing niskich rat. Co 3 lata nowe auto za tysiaka miesięcznie w koszty.

2 godziny temu, LEMUR napisał:

lepiej zrób w tej 400hp

Mi starczy box albo max stage 1. Taką RS 230 po wyjeździe z salonu bym boksował albo softa robił.

Za dużo jest do robienia w mojej aktualnej trójce. W tej nowej tylko siatek w bagażniku nie ma. Są radary, assisty, czujniki i DCC, Columbus już ten nowszy z jakimś wifi i smartlink. Jaram się takimi rzeczami bardziej jak mocą.

Dziś trochę czasu miałem i taki research zrobiłem i wychodzi na to, że lift BĘDZIE i to już od kwietnia a prezentacji jego w listopadzie nikt nie chciał potwierdzić. A tu wychodzi, że oni już tak na poważnie z tym liftem skoro nawet oferty nie chcieli dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Namo po co Ci ta szpera? Królem zakrętów nie jesteś i tej szpery nie wykorzystasz... kupować po to żeby powiedzieć, że mam... dla mnie bez sensu.

Co do wydechu to w RS230 jest klapka i fajnie już popierdziewa, ale czy nie lepiej zrobić cały wydech z kwasówki, dołożyć klapki ze sterowaniem.... to jest dopiero lans na dzielnicy ;). Jednego dnia jedziesz cichutko, a kolejnego jest wkur... i drzesz japę jak wściekły :). Zrobić sobie wydech cały dołożyć dolot i masz stage 2...i na prostej już jedziesz fajnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Namo kiedy następny spot na Śląsku? Do końca miesiąca powinienem mieć juz auto to sie pewnie wybiorę, zobaczysz na żywo szara 230tke w kombi. Aaaa ostatnio pisałeś, ze szary Ci sie nie podoba :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, matys napisał:

pisałeś, ze szary Ci sie nie podoba

Biorę co dają, z tych czterech dostępnych szary najbardziej by mi do kombiaka pasuje.

15 minut temu, matys napisał:

kiedy następny spot na Śląsku?

Widzimy się po wszystkich świętych.

45 minut temu, ucho235 napisał:

fajnie już popierdziewa

Ja to bardziej patrzę pod kątem żeby "nowa RSka" miała już te wszystkie bajery których nie mam w aktualnej. Mnie bardziej od mocy i wydechu jarają te Lane Assist, radar, DCC, ACC, Columbus dwójka, klapa w prądzie, kamera cofania, o fotelach z wyszywanym logo vRS nie wspominając. ISOFIX  na prawym fotelu też by się przydał. Taki bardziej przemyślany zakup bo niebieska była na szybko z placu.

Temat nowej RSki odkładam na półkę, ASO nie chcą przyjąć zamówienia ze względu ze zbliżający się lift a zwykłej już nie zamówię. Będziemy widzieć co Skoda zaprezentuje, jak wyjdzie

4 godziny temu, anomal napisał:

fujtavia

to będę grzebał przy niebieskiej. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2016 at 20:22, Namo napisał:

Ja chce leasing niskich rat. Co 3 lata nowe auto za tysiaka miesięcznie w koszty.

Jest to bardziej opłacalne niż tradycyjny leasing? Takie koszty miesięczne wychodzą chyba tylko przy wpłacie początkowej 20-25%. Później nie zakładasz wykupu auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, 30% wpłacasz + 4 lata po tysiak miesięcznie. Później auto wykupujesz za około 30% wartości nowego.

Po chłodniejszych przemyśleniach dochodzę do wniosku, że mniej to się opłaca jak tradycyjny leasing 105 % :-/

Musze zrobić porównanie zakupu Nowej Octavii za 150 000 brutto w wersji tradycyjnego leasingu i tego niskich rat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kamil RS230 napisał:

Tradycyjny leasing bardziej się opłaca. Ja nawet leasingu niskich rat nie brałem pod uwagę. 

Też tak liczyłem dlatego się zdziwiłem tym co napisał Namo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Namo napisał:

Tak, 30% wpłacasz + 4 lata po tysiak miesięcznie. Później auto wykupujesz za około 30% wartości nowego.

Po chłodniejszych przemyśleniach dochodzę do wniosku, że mniej to się opłaca jak tradycyjny leasing 105 % :-/

Musze zrobić porównanie zakupu Nowej Octavii za 150 000 brutto w wersji tradycyjnego leasingu i tego niskich rat.

Wszystko to jest kwestia indywidualna. Deklarowany przebieg, uzyskany rabat, okres leasingu, wplata własna i aktualna oferta banku. Ja wziąłem w tym leasingu niskich rat na 2 lata i wychodzi mi całkowity koszt 101,7%. Najtanszy leasing klasyczny wychodził mi w granicach 103% na 3 lata. 

straszyli mnie tez, ze bedzie wyskokie ubezpieczenie, miało być 3,3% wartości auta a udało sie zmienić na jakieś "zwykle" nie finansowane umowa za 2400. 

Poza tym, dla mnie ważne było zeby mieć naprawdę niskie raty i tego tez żadna inna forma leasingu nie przebiła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matys Tak masz rację. Ja brałem na 4 lata przy wpłacie własnej 40% i wykupie 15%. Rata wychodzi mi 1220 netto. A koszt leasingu 106,1%. Zależało mi na wysokiej wpłacie i wykupie. Koszt leasingu jak na 4 lata dla mnie jak najbardziej akceptowalny. Ubezpieczenie 2400. Cały leasing brany w VW Leasing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt leasingu to jedno, ale trzeba sobie policzyc ile tak naprawde placisz na koniec uwzgledniajac odliczenie podatku. Leasing niskich rat jest dobry dla kogos kto nie chce wykupu tylko oddaje auto do dealera, bo jaki sens maja niskie raty skoro na koniec musisz wylozyc 30% wartosci poczatkowej?

Ja za chwile bede na etapie oddawania aktualnego leasingu, bo RSka w drodze i troche sie juz naliczylem. Porownywalem np. leasing 4 i 5-letni przy okolo 30% wkladzie. Koniec koncow przy 5-letnim placi sie 3000 zl wiecej, a roznica w racie to az 500 zl. Takze pol roku chowasz te 500 zl do poduszki i masz na pokrycie roznicy. Nie mowiac o tym, ze po 3 latach znowu szukasz kogos do przejecia/kupna jezeli chcesz ciagle jezdzic nowym. A wlasnie leasing 5-letni i sprzedaz po 3 latach jest najbardziej korzystna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Porównanie dwóch leasingów w VW Bank.

Octavia 3 RS 230 za 145 300 zł brutto.

Pierwsza wpłata 45% czyli 65 385 zł brutto.

Rata w leasingu "Niskich rat" wynosi 830,96 zł brutto na 4 lata a wartość końcowa 67 128 zł brutto (limit 20k km na rok).

Rata w leasingu 102% wynosi 1 662,22 zł brutto na 5 lat a wartość końcowa 1 453 zł brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A czy ktos posiadajacy RS230 byl z nia na hamowni? Zastanawia mnie czy to typowo marketingowy zabieg i ta moc brana jest z bonusa jaki ma kazda seria. Bo skoro RS w 2017 ma miec 245? to pewnie by sie zgadzalo skoro "zwykla" seria to ~240-250 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maliniak  będę początkiem grudnia w bielsku to zajadę do CS na hamownie, w KRK kompoty nie maja hamowni a gdzieś indziej hamować głupio bo nie będzie porównania z innymi skoro wszyscy mają wyniki z CS.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team